تعویق برگزاری انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی

برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با درخواست های مکرر کاندیداهای انتخابات به منظور تکمیل مدارک به تاریخ هفتم دی ماه موکول شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، براساس مصوبه فوری هیات مدیره سازمان در شب گذشته و به دلیل اینکه بیش از ۶۰ درصد نامزدهای این دوره انتخابات موفق به جمع آوری امضای برگه حسن شهرت خود از سوی اعضای صنف نشده اند، زمان برگزاری انتخابات از ۲۳ آذرماه به هفتم دی ماه به تعویق افتاد.

رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اعلام  این خبر گفت: همان طور که پیش از این نیز در خصوص اقدامات و دستاوردهای سازمان عنوان شد، در این دوره  تعداد اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در مقایسه با دوره گذشته  تا دو برابر افزایش یافته است.

سعادت درخصوص دلیل به تعویق افتادن زمان برگزاری انتخابات ادامه داد: مطابق  آئین نامه تشکیل سازمان، نامزدهای حضور در انتخابات هیات مدیره، ملزم هستند برگه حسن شهرت خود رابه امضای حداقل ۵ درصد اعضای سازمان در هر شاخه برسانند که با این افزایش بی سابقه تعداد اعضا در دوره حاضر، هر کاندیدا باید در شاخه شرکت ها، ۱۴۸ امضا از اعضای صنف جمع آوری می کرد که با وجود اتمام زمان تکمیل مدارک تا روز ۲۰ آذرماه، بیش از ۶۰ درصد  کاندیداها موفق به انجام این کار نشدند.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای در این رابطه گفت: مطابق آئین نامه سازمان، تمام کاندیداها در فاصله زمانی ۷۲ ساعت مانده به انتخابات، ملزم به ارائه تمام مدارک خود به دبیرخانه سازمان هستند که به دلیل حدنصاب نرسیدن امضای این کاندیداها در برگه حسن شهرت شان و عدم تکمیل مدارک، سازمان مجبور به حذف نامزدهایی  بودکه مدارک خود را تکمیل نکرده اند.
سعادت با اشاره به تقاضای  کاندیداها برای تغییر زمان برگزاری انتخابات تاکید کرد: با درخواست مکرر این نامزدها، جلسه فوری هیات مدیره به منظور بررسی درخواست تعویق زمان برگزاری انتخابات را شب گذشته تشکیل دادیم و با مصوبه هیات مدیره مقرر شد برگزاری انتخابات به دو هفته آینده موکول شود تا تمام نامزدها بتوانند در مدت زمان باقی مانده مدارک خود را تکمیل کنند.
او در این خصوص ادامه داد: افزایش چشم گیر تعداد اعضای سازمان تهران در این دوره هرگز شعار نبوده است؛ به طوریکه در دوره حاضر تنها ۱۵۰ شرکت عضو سازمان دارای رتبه یک هستند که هر کدام ۱۰برگه رای دارند، در حالی که در انتخابات گذشته تنها ۴۰شرکت رتبه یک در سازمان وجود داشت؛ این افزایش بی سابقه تعداد اعضا باعث شد کار کاندیداها برای اخذ امضای تعداد بیشتر شرکت ها سخت تر شود.

سعادت در پایان اظهار امیدواری کرد : با تعویق زمان انتخابات و ارائه سامانه الکترونیکی جمع آوری امضای برگه حسن شهرت برای کاندیداها(enama.ir)،  امیدواریم شاهد حضور حداکثر اعضای صنف در پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرس سازمان باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا