جشنوارهصوتی و تصویرینرم‌افزار

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ و راهکار پیشرفته امنیتی GAIA

امتیاز دهی

سامسونگ در سال 2016، راهکار پیشرفته امنیتی GAIA را در تلویزیون های هوشمند خود قرار می دهد. این شرکت برای محافظت از تمامی اطلاعات ورودی تلویزیون‌های هوشمند جدیدش که سازگار با دنیای اینترنت اشیا ساخته شده‌اند، راهکار GAIA را معرفی کرده است. GAIA نوعی راهکار امنیتی سه لایه است که برای پلتفرم مبتنی بر تایزن، سیستم‌عامل تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، طراحی شده است.

به گفته یکی از مدیران ارشد سامسونگ: «حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران و همچنین موفقیت سامسونگ در پلتفرم اینترنت اشیا، برای این شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.» وی همچنین ادامه می‌دهد: «GAIA راهکاری امنیتی است که در حال حاضر و نیز در آینده، آرامش خاطر و امنیت ویژه‌ای برای کاربران تلویزیون‌های سامسونگ به ارمغان می‌آورد.»

شیوه عملکرد GAIA بر پایه سه مرحله حفاظت از اطلاعات کاربران تنظیم می‌شود؛ در مرحله اول، محیط امن یا Secure Zone با ایجاد یک سد مجازی، فضایی ایمن برای تلویزیون هوشمند پدید می‌آورد. یک صفحه‌کلید ایمن و البته مجازی، جهت ثبت اطلاعات و همچنین رمزعبور برای ورود به تلویزیون و دسترسی به اطلاعات آن در نظر گرفته شده است.

در مرحله دوم، GAIA تمامی اطلاعاتی که بین تلویزیون و سرورهای اینترنت اشیا ردوبدل می‌شود را رمزگذاری می‌کند. همچنین سیستم موجود در GAIA  که مکانیزمی ضد نرم افزارهای مخرب است ، هر برنامه‌ای که بدون اجازه قصد برقراری ارتباط داشته باشد، یا برای هک کردن یا تغییر سیستم‌عامل تلویزیون هوشمند اجرا می‌شود را مسدود می‌کند.

در مرحله سوم، GAIA سطح امنیتی را در بخش سخت‌افزار تقویت می‌کند. به گونه‌ای که با تقسیم سیستم‌عامل تایزن، به دو بخش اصلی و امنیتی، اطلاعات هر بخش به صورت جداگانه محافظت خواهد شد.

تلویزیون‌های هوشمند جدید سامسونگ سازگار با دنیای اینترنت اشیا ساخته شده‌اند، و همه مدل‌های SUHD سامسونگ به هاب‌های هوشمند خانگی مجهز می‌شوند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن