تماشای واقعیت با تلویزیون‌های UHD سامسونگ

سال‌ها پیش وقتی صحبت از تلویزیون و تکنولوژی آن به ‌میان می‌آمد، دو تصویر به ذهن می‌رسید؛ یکی تلویزیون‌هایی با لامپ تصویر رنگی و دیگری سیاه و سفید که برنامه‌های تلویزیونی را به کمک آنتن آنالوگ پخش می‌کردند. اما تا امروز صنعت تلویزیون با سرعت قابل توجهی به رشد خود ادامه داده تا جایی که ارتقا تجربه تماشای تلویزیون و غرق شدن در تصویر، امروزه از اولویت‌های تولیدکنندگان بزرگ در این صنعت است. در میان تولیدکنندگان تلویزیون، سامسونگ به‌عنوان پرچم‌دار صنعت تلویزیون در یک دهه اخیر، همواره نقش تعیین‌کننده‌ای در ارائه محصولاتی مبتنی بر جدیدترین تکنولوژی‌های نمایش داشته است.

تلویزیون‌های سیاه و سفید اولین محصولات تولیدی سامسونگ بودند اما بعد از مدت کوتاهی تلویزیون‌های رنگی و LCD به‌عنوان محصولاتی جایگزین تلویزیون‌هایی با لامپ تصویر شدند. مدت زیادی از حضور LCD سامسونگ در بازار جهانی نگذشته بود که LED این شرکت نیز وارد بازار شد. کیفیت پخش دیجیتال (HD) نیز جای آنالوگ (SD) را گرفت و تلویزیون‌های HD و FHD بالاترین میزان کیفیت تصویر را برای تماشای مخاطبان ارائه کردند. تلویزیون‌های FHD دارای صفحه نمایش دو میلیون پیکسلی بودند که بیشترین میزان پیکسل در آن زمان بود، به عبارت دیگر جزییات و کیفیت محتوایی که در این دستگاه‌ها نمایش داده می‌شود چهار برابر تلویزیون‌های لامپ تصویری آنالوگ است.

تلویزیون‌های UHD سامسونگ را بیشتر بشناسیم

تحول سامسونگ در صنعت تلویزیون همچنان سیر صعودی خود را طی کرد تا چندی پیش که در سال ۲۰۱۳ اولین نسل تلویزیون‌های UHD به بازار عرضه شد. تلویزیون‌هایی که دارای هشت میلیون پیکسل در صفحه نمایش خود بودند. تلویزیون‌های UHD کیفیت تصویری چهار برابر تلویزیون‌های FHD یا چیزی حدود ۱۶ برابر تلویزیون‌های آنالوگ دارند و این یعنی بیشترین میزان کیفیت تصویر و قابلیت نمایش جزئیات تصویر. ویژگی منحصربه‌فرد تلویزیون‌های UHD سامسونگ در کیفیت و قابلیت پخش تصاویر باعث شد تا حتی بازار داغ تلویزیون‌های سه بعدی تحت تاثیر حضور این محصولات و استقبال کاربران از تلویزیون‌های UHD قرار گیرد.

pic-2

پرچم‌دارهای جدید سامسونگ

همزمان با تحول در صنعت تلویزیون بسیاری از تولیدکنندگان محتواهای نمایشی، برای تولید تصاویر خود از دوربین‌هایی که قابلیت ثبت و ضبط تصاویر با کیفیت UHD را دارند استفاده می‌کنند. از سوی دیگر تماشای این نوع از محتوا نیازمند تلویزیون‌هایی است که از پردازنده قدرتمند و قابلیت‌های نرم‌افزاری بالا برخوردارند. سامسونگ برای پاسخگویی به این نیاز کاربران و ارتقا تجربه تماشای آن‌ها به تازگی از تلویزیون‌های SUHD رونمایی کرد. این محصولات نمونه‌ای ارتقاء یافته و قدرتمند از تلویزیون‌های UHD هستند که به تازگی وارد بازار ایران شدند. سری ۲۰۱۶ تلویزیون‌های SUHD با نمایشگرهای کوانتوم دات نزدیک‌ترین کیفیت تصویر به واقعیت را عرضه و با برخورداری از تکنولوژی Ultra Black نور طبیعی را جذب می‌کند و به کاربر اجازه می‌دهد تا دید بهتری در فضایی با نور کم داشته باشد. گفتنی است از سال گذشته سامسونگ همکاری خود را با شرکت‌های بزرگ هالیوودی برای تولید فیلم با کیفیت UHD آغاز کرده است./

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا