اینترنتتکنولوژی

گزارش: توئیتر مذاکراتی برای خرید کلاب هاوس داشته است

به نظر می‌رسد که توئیتر به دنبال خریداری کلاب هاوس بوده است که بسیار پر سر و صدا و محبوب شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

توئیتر در حال حاضر مشغول توسعه‌ی رقیبی برای کلاب هاوس است ولی ظاهراً سریعاً برای خریداری شرکت سازنده‌ی این برنامه نیز مذاکره کرده است. به گزارش بلومبرگ، توئیتر مذاکراتی با کلاب هاوس برای خرید آن با قیمت حدود 4 میلیارد دلار داشته است.

گفته می‌شود که مذاکرات متوقف شده ولی مشخص نیست که به چه دلیل دو شرکت به مذاکره پایان داده‌اند. همچنین مشخص نیست که ابتدا توئیتر جلو آمده یا کلاب هاوس که می‌تواند رویکرد شرکت‌ها نسبت به رقابت در این فضا را نشان دهد. بلومبرگ اظهار داشته است که کلاب هاوس به دنبال جمع‌آوری 4 میلیارد دلار است. احتمال دارد که این مبلغ حاصل مذاکره با توئیتر باشد یا اینکه این شرکت اصطلاحاً به دنبال بازار گرمی باشد.

کلاب هاوس سال گذشته به انتشار رسید و ایده‌ی میزبانی گفت‌وگوهای صوتی آن به خوبی مورد توجه قرار گرفت. سلبریتی‌ها، مدیرهای شرکت‌های حوزه‌ی فناوری و مردم عادی به این برنامه پیوسته و اتاق‌های گفت‌وگوی خود را تشکیل داده‌اند. طبق گزارشات، بیش از 10 میلیون نفر این برنامه را دانلود کرده‌اند که در حال حاضر تنها روی iOS در دسترس قرار دارد و همچنین کاربران تنها با دعوت کاربری دیگر قادر به استفاده از آن هستند.

کلاب هاوس با رقبای مختلفی نظیر فیسبوک، توئیتر، دیسکورد، لینکدین و اسلک مواجه شده که قابلیتی مشابه این برنامه را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند یا در آینده ارائه خواهند داد. این درحالی است که این پلتفرم‌ها از پیش میلیون‌ها کاربر با برنامه‌های کامل روی اندروید، iOS و وب داشته‌اند درحالی که کلاب هاوس برنامه‌ای نوپا است. با این وجود، همچنان نوآوری‌های جدیدی را از آن مشاهده می‌کنیم. این هفته قابلیتی به این برنامه اضافه شد که امکان پرداخت مبلغی دلخواه به‌صورت اختیاری به تولیدکنندگان محتوا را فراهم آورد و نکته‌ی جالب اینجا است که برنامه‌ی سازنده هیچ سهمی از این مبالغ دریافت نخواهد کرد. نهایتاً لازم به ذکر است که نسخه‌ی اندروید این برنامه نیز در دست توسعه قرار دارد.

توئیتر به‌تازگی Twitter Spaces را روی اندروید و iOS در دسترس قرار داده و برنامه دارد تا نسخه‌ی تحت وب آن را به انتشار برساند و قابلیت تشکیل و میزبانی اتاق‌های گفت‌وگو را برای عموم کاربران فراهم کند. اینکه توئیتر به دنبال خرید کلاب هاوس بوده توجیه منطقی‌ای ندارد به‌جز اینکه خواسته باشد به کل رقابت را از آن خود کند و میلیون‌ها کاربر و نام پر سر و صدای این برنامه را به دست آورد.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن