تکنولوژیخودرو

گزارش: مذاکرات اپل با هیوندای و کیا برای خودروی الکتریک متوقف شده است

امتیاز دهی

به نظر می‌رسد که مذاکرات اپل با هیوندای و کیا جهت توسعه‌ی خودروی الکتریک خود که مدتی است شایعاتی را درباره‌اش می‌شنویم، متوقف شده است.

ماه‌ها است که شایعات و زمزمه‌هایی مبنی بر توسعه‌ی یک خودروی الکتریک توسط اپل به گوش می‌رسد و این هفته نیز گزارشی منتشر شد که از تماماً خودمختار بودن و عدم نیاز این خودرو به راننده خبر می‌داد اگرچه در کل تا به اینجا جزئیات رسمی بسیار ناچیز هستند.

دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال  دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال

با این حال، ممکن است مشکلی در برنامه‌های اپل به وجود آمده باشد. این شرکت ظاهراً مشغول مذاکره با هیوندای و کیا برای همکاری جهت تولید یک خودروی الکتریک بوده اما به گفته‌ی منابع بلومبرگ، این مذاکرات در حال حاضر «متوقف» شده است.

بلومبرگ می‌گوید که دلیل توقف مذاکرات احتمالاً به‌خاطر این بوده است که اپل از اینکه هیوندای مذاکره‌ی خود با این شرکت را ماه گذشته رسماً تایید کرد و سپس اظهارات خود را پس گرفت، ناخشنود است. مسئله‌ی بحث‌برانگیز دیگر ظاهراً این بوده است که خودروی الکترویک مذکور تحت برند هیوندای تولید شود یا کیا (هر دو برند تحت مالکیت شرکت مالک Hyundai Motor Group هستند).

در حال حاضر مشخص نیست که این شرکت‌ها در آینده مذاکرات را از سر خواهند گرفت یا اینکه در همین نقطه پرونده‌ی آن برای همیشه بسته می‌شود. با این وجود این بدین معنی نیست که هیوندای تنها شرکتی است که با اپل به مذاکره پرداخته است. به گفته‌ی همین منابع، اپل با خودروسازان دیگری مذاکره می‌کند اگرچه اسمی از آن‌ها بُرده نشده است.

اپل تا به اینجا درباره‌ی شایعات اخیر صحبت نکرده و شنیده‌ها حاکی از این است که این شرکت از اینکه خبر مذاکرات بر سر پروژه‌ی تولید خودروی الکتریک به بیرون درز پیدا کرده و عمومی شده، ناراضی است از آنجا که تمایل دارد پروژه‌های خود را در سکوت خبری به جلو ببرد.

مطالب مفید برای شما:  ناسا قصد استفاده از ماهواره‌های کوچک جهت کشف رازهای جهان را دارد

در خصوص طراحی نهایی خودروی الکتریک اپل هنوز تصمیم‌گیری نشده و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این خودرو تا سال 2028 یا حتی بیشتر به عرضه نخواهد رسید. از سایر شایعات باید اشاره کرد که گفته می‌شود خودروی اپل فناوری باتریِ نو و پیشرفته‌ای را ارائه خواهد داد که می‌تواند پا به پای فناوری تسلا، یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در عرصه‌ی خودروهای الکتریک رقابت کند؛ تسلا که احتمالاً جدی‌ترین رقیب اپل در این عرصه در آینده خواهد بود.

پروژه‌ی دیگر اپل که طی چند وقت اخیر مورد توجه قرار گرفته و شایعات و گزارشات مختلفی از آن به انتشار می‌رسد، هدست واقعیت مجازی این شرکت است که گفته می‌شود واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را با همدیگر ارائه می‌دهد، از طراحی پارچه‌ای مخصوص جهت کاهش وزن دستگاه بهره می‌برد و با نمایشگر 8K و پردازنده‌ی قدرتمند ساخته‌ی خود اپل، در سال 2022 با قیمت بسیار بالای 3000 دلار که بیشتر از سایر هدست‌های عمده‌ی موجود در بازار است، روانه‌ی بازار می‌شود. البته هیچ‌کدام از این جزئیات هنوز تایید نشده‌اند و همچنان باید منتظر اخبار رسمی از سوی این شرکت در مورد این پروژه و همچنین پروژه‌ی خودروی الکتریک بود. البته با توجه به رویکرد اپل و حداقل اطلاعاتی که اکنون از پروژه‌ها در دست داریم، به نظر نمی‌رسد که در آینده‌ی نزدیک شاهد اخبار رسمی جدیدی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن