تیک تاک در حال آزمایش بازی‌های موبایلی مبتنی بر HTML5

تیک تاک در حال آزمایش بازی‌های موبایلی مبتنی بر HTML5

به گزارش سیارنیوز، شرکت تیک تاک اخیرا توسعه قابلیت اجرای بازی‌های مبتنی بر HTML5 را در دستور کارش قرار داده است. بدین ترتیب به جای اینکه مجبور باشید این بازی‌ها را روی گوشی‌های آیفون یا‌ اندروید اجرا کنید فقط از طریق مرورگر به اجرای آن‌ها بپردازید.

این بازی‌ها توسط استودیوهای موبایلی موجود ساخته شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به بازی Peek a Who و Space Destroyer توسط Nitro Games، Influencer Run و Pride Run توسط Voodoo  و بازی Basketball FRVR توسط FRVR اشاره کرد.

همچنین یک بازی با عنوان Tap the Difference از شرکت Lotem در این لیست وجود دارد. منتهی ما شرکتی با این نام پیدا نکردیم. البته یک استودیو بازی‌های موبایلی با عنوان Lotem وجود دارد.

تیک تاک همچنین Aim Lab را متقاعد کرده که یک بازی با همین نام برای رایانه‌های شخصی بسازد تا یک بازی موبایلی به نام Mr. Aim Lab’s Nightmare را به عنوان بخشی از این آزمایش اولیه منتشر کند.

بازی تیک تاک HTML5

تصمیم برای پشتبانی بازی‌های مبتنی بر HTML5 به جای بازی‌های موبایلی، به چند دلیل منطقی است. دلیل اول این است که تیک تاک کاربران را به اپ استور، گوگل پلی یا محیط خود بازی نمی‌فرستد.

با این کار، راه‌اندازی بازی‌ها برای کاربران راحت تر شده و همزمان به تیک تاک و شرکایش اجازه می‌دهد تا از محدودیت‌هایی که اپل و گوگل بر روی پلتفرم خود اعمال می‌کنند، اجتناب کنند.

طبق گزارشات، هیچ کدام از بازی‌های این اپلیکیشن در حال حاضر از این آزادی بهره‌ای نمی‌برند اما تیک تاک با پذیرش HTML5 می‌تواند رویکرد خود را در آینده تغییر دهد؛ حداقل تا زمانی که اپل و گوگل سیاست‌های خود را علیه کسب درآمد از بازی‌های مبتنی بر مرورگر در برنامه‌های محلی اجرا کنند. حرکات بعدی احتمالا به محبوبیت این بازی‌ها بستگی دارد.

با نگاه به FarmVille می‌بینیم که این رویکرد قبلا جواب داده است: طبق گزارش نیویورک تایمز این بازی با ۳۲ میلیون کاربر روزانه و نزدیک به ۸۵ میلیون بازیگر در کل، به اوج خود رسیده که فیسبوک را از محلی برای چک کردن پیام‌های دریافتی از دوستان یا خانواده به محلی برای وقت‌گذرانی تغییر داده است.

متا نیز در تلاش است تا فیسبوک و اینستاگرام را بیشتر شیه به تیک تاک کند. در حال حاضر تیک تاک با پذیرش بازی‌های مبتنی بر مرورگر، خود را بیشتر پلتفرمی شبیه به گذشته فیسبوک می‌کند. حتی اگر هیچ کدام از بازی‌ها مانند FarmVille نشوند، این آزمایش نشان می‌دهد که تیک تاک مایل است به جای رضایت از محبوبیت فعلی خود، از رقبایش درس بگیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا