جامع‌ترین گزارش آماری از بازار بازی‌های رایانه‌ای ایران منتشر شد

واحد پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یا مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک)، جامع‌ترین گزارش آماری از بازار بازی‌های رایانه‌ای ایران را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این گزارش که تحت عنوان «نمای بازار ۹۴» منتشر شده، به عنوان دقیق‌ترین پیمایش آماری در این‌باره شناخته می‌شود که شاخص‌ترین اطلاعات مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.
برای تهیه‌ی این گزارش آماری، اطلاعات آماری از ۱۵ هزار نفر در سراسر کشور تهیه شده و سپس با تجمیع تک‌تک آمارها در دایرک؛ تجزیه و تحلیل دقیقی روی آن انجام شده تا گزارش نهایی تهیه شود. در نتیجه اطلاعات آماری این گزارش از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و کاملا قابل استناد است.
در این گزارش به چهار پرسش اساسی زیر درباره بازار بازی کشور پاسخ داده می‌شود:
• چه کسانی بازی می‌کنند؟
• چگونه بازی می‌کنند؟
• چه بازی‌هایی می‌کنند؟
• چگونه پرداخت می‌کنند؟
براساس نتایج این گزارش، ۲۳ میلیون نفر از جمعیت ایران مشغول انجام بازی‌های رایانه‌ای هستند و ایرنیان به‌طور میانگین روزانه ۷۹ دقیقه از زمان خود را صرف انجام بازی می‌کنند. همچنین طبق این گزارش، از هر ۵ خانوار، ۴ خانوار حداقل یک دستگاه برای بازی کردن در اختیار دارند.
پلتفرم موبایل با اختلاف زیاد، بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است و ۶۵% مخاطبان بازی در کشور برای بازی‌های موبایل پول خرج می‌کنند. پلتفرم رایانه‌های شخصی با ۲۰% و بازی‌های کنسولی با ۱۵% رتبه‌های بعدی درآمدزایی را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا