حضور استارت آپ ها در بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک)، بزرگ‌ترین رویداد صنعت فاوای ایران، طی بیست دوره‌ی گذشته، ارائه دهنده‌ی سطح پیشرفت فناوری در شرکت‏‌های سخت‏‌افزاری و نرم‌‏افزاری کشور بوده است.

در بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ که با حضور ۴۶۰ شرکت و سازمان دولتی برگزار می‏‌گردد، شاهد تغییراتی در نحوه برگزاری هستیم که از تغییر در ساختار و سیاست‌های برگزاری نشأت گرفته است؛ حضور شرکت‏‌های نوپا (استارت‏ آپ) جهت ارائه‌ی محصولات و خدمات خود، اتفاقی جدید بوده است که می‏تواند نقش مهمی در توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات ایجاد نماید.

به گزارش سیارنیوز، شرکت‏‌های استارت‏ آپی در چند سال گذشته، فضای کسب و کار کشور را به شکل ویژه‌‏ای تغییر داده‏‌اند. این جریان با همه‌ی انتقاداتی که گاه به آن وارد است توانسته روحی تازه بر پیکره‌ی کهنسال صنعت آی‏‌تی کشور بدمد. خوشبختانه موج استارت‌آپ در ایران نیز همراه با دیگر کشورهای جهان در حال شکل‌گیری و حرکت است. شرکت‏‌هایی که با توجه به مشکلات و نبود حامی، سرمایه‏‌گذار، عدم آشنایی با دنیای تجارت، عدم امکان برقراری ارتباط با صاحبان تجارب موفق در این زمینه، شکست‌پذیرند؛ از این‌رو به حمایت‏‌هایی مناسب نیازمندند.

بسیاری از کارشناسان، میزان رشد جریان شکل‏‌گیری شرکت‏‌های استارت‏ آپی در ایران را با رشد زیرساخت‏‌های ارتباطی و ارائه‌ی خدمات الکترونیکی، مانند ارائه‌ی خدمات بانکداری الکترونیک، دولت الکترونیک، ورود ابزارهای نوین و هوشمند ارتباطی و … مرتبط می‌دانند. در این صورت این مطلب ‌که سازمان نظام صنفی رایانه‏‌ای کشور که مجری برگزاری بیست‌ و یکمین نمایشگاه الکامپ است، جایگاه ویژه‌ای را برای فعالان این عرصه در نظر گیرد فکری هوشمندانه است. چرا که در این صورت شرکت‏‌های استارت‏ آپی می‌توانند برای طرح‌هایشان سرمایه‌گذار پیدا کرده، علاوه بر آن با ارائه‌ی ایده‌ها و طرح‌های خلاق در محیط نمایشگاه با مخاطبان و مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنند و با معاملات بازار آشنا شوند.

در سالن ۱۸ نمایشگاه الکامپ امسال، حدود ۵۰ شرکت کسب و کار استارت‌آپ حضور یافته‌ تا در زمینه‌های مختلف و با نگرش جدید و روش‌های نوین خود، بازار‌های کسب و کار فناوری اطلاعات آینده  را در اختیار گیرند، شاید بتوانند تأثیرات شگفتی در آن ایجاد نمایند.

به گزارش سیارنیوز، در بین استارت آپی‌ها آنچه که حائز اهمیت بوده، آن است که شناخت مناسب و نگاه دقیق آنان به تغییر سبک زندگی، بازار امروز، گوناگونی در علائق نسل جدید و همچنین نیاز آنان درجوامع مجازی، توانسته ایده‌های خلاق را بارور ساخته و برتری ایشان را  نسبت به شرکت‌های بزرگ اثبات کند. شرکت‌های بزرگ یا بایستی تغییرات مناسب را متحمل شوند و یا بپذیرند که ایده‌های نو در راه است، و آنچه که آن‌ها را همچنان پیشرو نگاه داشته، برای حفظ این شرایط کافی نیست!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا