حضور ایران در بزرگ‌ترین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای اروپا

برنامه‌های جدی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای امسال حضور قدرتمندی در بزرگ‌ترین و جدی‌ترین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای یعنی گیمزکام ۲۰۱۶ خواهد داشت و پاویون ایران در گیمزکام میزبان فعالان صنعت بازی‌سازی کشورمان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، نمایشگاه گیمزکام شش سال است که در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود و سال گذشته ۳۴۵ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. از نظر وسعت و تعداد بازدیدکنندگان، گیمزکام مهم‌ترین نمایشگاه صنعت بازی‌های رایانه‌ای در دنیا است. نمایشگاه امسال از تاریخ ۲۷ تا ۳۱ مرداد برگزار می‌شود.
image001
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، برنامه‌های متنوع و مفصلی را برای گیمزکام امسال در نظر گرفته است و به نوعی می‌توان گفت بخش‌های مختلف صنعت را تفکیک کرده است. بنیاد ملی امسال تنها در نقش سیاست‌گذار و از نگاه کلان با موسسات مرتبط، آکادمی‌ها و بنیادهای مشابه در کشورهایی همچون اسپانیا، کره، ترکیه و بریتانیا مذاکره خواهد کرد.
امسال بخش‌های مختلفی از صنعت بازی کشورمان پابه‌پای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه حضور خواهند داشت و هرکدام برای رسیدن به هدف مشخصی تلاش خواهند کرد.
برای این منظور کتابی با عنوان Essential Facts & Key Players درباره صنعت بازی ایران تهیه شده است که تمام توضیحات مورد نیاز فعالان بین‌المللی از جمله آمار و ارقام و همچنین برترین شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف را ارایه می‌کند. این کتاب در ۲۰۷ صفحه و تماما به زبان انگلیسی تهیه و چاپ شده است.
مجموعه «دایرک» به عنوان تنها مجموعه پژوهشی و آماری صنعت بازی در کشور، به ارایه آمار و ارقام دقیقی از صنعت بازی خواهد پرداخت و دید و نگاه سرمایه‌گذاران خارجی را نسبت به بازار ایران باز خواهد کرد.
شرکت فن‌افزار در نقش ناشر در این نمایشگاه حضور دارد و با ارایه بازی‌های ایرانی به ناشران خارجی، تلاش خواهد کرد تا بازی‌های ایرانی را بیش از پیش جهانی کند. همچنین بازی‌های برتر رویداد بازی‌سازی Level Up نیز که چند روز پیش مشخص شدند نیز توسط فن‌افزار در گیمزکام به نمایش گذاشته می‌شود.
شرکت آنو به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی کشور که در بخش هنری (Art) توانایی‌های بسیاری دارد، در نمایشگاه حضور دارد تا توانمندی‌های ایران را در حوزه هنر دیجیتال به نمایش بگذارد. هدف این شرکت عقد قرارداد برای پروژه‌های برون‌سپاری در حوزه هنر دیجیتال است.
بخش دیگری از غرفه ایران به جلسات اختصاص داده شده است که تمام ایرانیانی که به صورت مستقل در نمایشگاه حضور دارند می‌توانند از این فضا جهت برگزاری جلسات خود استفاده کنند.

نگاه جهانی با رویداد Tehran Game Convention
از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این نمایشگاه، معرفی رویداد Tehran Game Convention (TGC) در گیمزکام است که قرار است نخستین رویداد بین‌المللی تجاری صنعت بازی در کشورمان باشد و حضور شرکت‌های بین‌المللی و تاثیرگذار در این رویداد اهمیت ویژه‌ای دارد.
رویداد TGC به مدت دو روز در تاریخ ۹ و ۱۰ اردیبهشت ۹۶ در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد و هدف اصلی آن اتصال بازی‌سازان ایران به فعالان بین‌المللی این حوزه است.
از نکات بسیار مهمی که در رابطه با این رویداد وجود دارد، تفاهم‌نامه‌ای است که با مجموعه گیم‌کانکشن (Game Connection) در نمایشگاه گیمزکام به امضا خواهد رسید و در واقع TGC به عنوان فصلی از رویدادهای گیم‌کانکشن برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا