تکنولوژی

رسمی: خودروهای ولوو تا 2030 تمام الکتریک خواهند شد

شرکت سوئدی ولوو (Volvo) به‌تازگی رسماً اعلام کرده است که تا سال 2030 تنها خودروهای الکتریک را تولید و روانه‌ی بازار خواهد کرد.

ولوو تا سال 2030 تمامی خودروهای دارای موتور درون‌سوز خود شامل خودروهای هیبریدی را از رده خارج خواهد کرد و تنها خودروهای الکتریک را به بازار عرضه خواهد کرد. این شرکت همچنین برنامه دارد تا روی فروش آنلاین و ساده‌سازی محصولات خود سرمایه‌گذاری کند و در تلاش است تا از تقاضای رو به افزایش برای خودروهای الکتریک، مثلاً در چین که یکی از بزرگ‌ترین بازارهای این خودروها است بهره ببرد.

شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان نیز به فشار از سوی دولت‌ها جهت تمرکز هرچه بیشتر روی تولید خودروهای الکتریک پاسخ می‌دهند و به‌عنوان مثال می‌توان به بریتانیا اشاره کرد که از سال 2030 فروش خودروها و ون‌های بنزینی و گازوئیلی را ممنوع خواهد کرد.

مدیر ارشد فناوری ولوو یعنی «هنریک گرین» (Henrik Green) اظهار داشته است که این شرکت نیاز داشت که تمرکز خود را تغییر دهد.

هیچ آینده‌ی بلندی برای خودروهای دارای موتور درون‌سوز وجود ندارد.

«بیرون آنوال» (Bjorn Annwall)، مدیر بخش اروپای در برنامه‌ی Wake up to Money از بی‌بی‌سی رادیو بیان داشته که چنین رویکردی با جلوه‌ی این شرکت در انظار عمومی و تمایلات تجاری آن سازگار است.

مشتریان ولوو انتظار سطح بالای ایمنی را دارند و چنین انتظاری را در زمینه‌ی ایمنی محیط زیست نیز دارند و ما به دنبال این هستیم که این انتظارات را برآورده کنیم.

بخش تمام الکتریک سریع‌الرشدترین ترین بخش بازار خودرو خواهد بود و طبیعی است که روی آن تمرکز کنیم.

برنامه‌ی ولوو برای فروش آنلاین بدین معنی است که مشتریان علاوه بر خریداری از طریق نمایندگی، قادر به سفارش خودروی مورد نظر خود به‌صورت آنلاین خواهند بود.

ولوو روی خوردوهای با سلول‌های سوختی هیدروژن سرمایه‌گذاری نخواهد کرد از آنجا که به عقیده‌ی این شرکت، تقاضای کافی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت. سخن‌گوی این شرکت همچنین گفته است که در خصوص موجود بودن هیدروژن در مقایسه با نقاط شارژ برای خودروهای الکتریک شک و شبه‌هایی وجود دارد.

ولوو پیش‌تر اعلام کرده بود که نصف فروش جهانی آن تا سال 2025 متعلق به خودروهای تمام الکتریک و بقیه‌ی آن متعلق به خودروهای هیبریدی خواهد بود.

طی چند وقت اخیر، جگوار نیز رسماً تایید کرده است که تا سال 2025 به یک برند خودروی تمام الکتریک تبدیل خواهد شد درحالی که در زمینه‌ی تولید خودروی الکتریک بسیار کم‌کار بوده است. همچنین شایعات و گزارشاتی را مبنی بر مذاکره‌ی اپل با هیوندای (و کیا) و نیسان جهت تولید خودروی الکتریک مخصوص خود که البته هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده‌اند.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن