زیمنس فناوری ریلی خود را برای تقویت شبکه حمل‌ونقل ایران، به نمایش می‌گذارد

 در حالی که ایران به اولویت‌بندی برای گسترش و مدرن‌سازی زیرساخت‌های ریلی خود ادامه می‌دهد، زیمنس نیز با فناوری نوآورانه خود، از شبکه‌های ریلی ایمن، کارآمد، قابل اطمینان و هوشمند، حمایت می‌کند. این فناوری‌ها در نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی ایران ۱۳۹۶، که از ۲۸-۲۵ اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته می‌شوند.

زیمنس فناوری ریلی خود را در ناوگان ریلی، خدمات، برقی‌سازی خطوط ریلی و اتوماسیون، به منظور پاسخ به نیازهای جمعیت درحال افزایش و صنعتی‌سازی در ایران، هم برای توسعه زیرساخت‌های جدید و هم برای مدرن‌سازی شبکه موجود، ارائه می‌کند.

دکتر محسن نایب‌زاده، مدیرعامل شرکت زیمنس در ایران، می‌گوید: «شبکه ریلی سریع، قابل اطمینان و ایمن، ستون فقرات توسعه اقتصادی ایران خواهد بود که تغییرات جمعیتی و صنعتی‌سازی را پشتیبانی می‌کند و بر زندگی شهروندان تاثیر مثبتی می‌گذارد.» وی ادامه می‌دهد: «ما با استفاده از فناوری نوآورانه برای راه‌آهن شهری، باربری و بین‌شهری و ترکیب آن با دانش بومی، به تقویت زیرساخت حمل‌ونقل ایران متعهد هستیم تا برای آینده کشور، یک شبکه ریلی مدرن، کارآمد، قابل اطمینان و هوشمند، بسازیم.»

پلتفرم‌های مترو Inspiro با درنظر گرفتن ارتقاء تجربه مسافرین و حداقل تاثیر محیطی مضر، طراحی شده‌اند تا نیازهای متنوع شهرهای مدرن را در ایران برآورده کنند. همچنین پلتفرم مترو Inspiro دارای قابلیت انجام عملیات بدون‌راننده است،‌ که بالاترین سطح بازده انرژی را از طریق کنترل ترمز و شتاب در تمام سیستم مترو، تضمین می‌کند. با افزایش شتاب‌گیری قطار، انرژی بازیابی‌شده از سوی سیستم ترمز، می‌تواند در همان زمان مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین در نمایشگاه زیمنس Desiro HC نیز حاضر خواهد بود که یک قطار منعطف با گنجایش بالاست که برای تضمین آینده راه‌آهن در مناطق در حال گسترش ‌شهری، طراحی شده است. انعطاف‌پذیری بالا به این معنی است که Desiro HC می‌تواند با حجم فزاینده مسافران، مسیرهای مختلف و نیاز برای کارآمدی و قابلیت اطمینان بالا که از نیازهای هر منطقه شهری در حال رشد هستند، همگام باشد.

طیف گسترده‌ای از قطعات مختلف، به این معنی است که می‌تواند متناسب با حجم متغیر مسافران و طول سکوها طراحی شود. سیستم ماژولار طراحی داخلی، استاندارد  بالایی از سفارشی‌سازی و راحتی مسافر را فراهم می‌کند. وزن سبک‌ و ترمز بازیابی، بهره‌وری انرژی Desiro HC را به میزان بسیار زیادی بالا می‌برد. این قطار با فناوری ثابت‌شده که قابلیت اطمینان آن، در طول میلیون‌ها کیلومتر عملیات محرز شده، طراحی شده است.

بیش از ۹۵ درصد پلتفرم ترامواAvenio  قابل بازیافت است که در مقایسه با سیستم‌های تراموای معمولی، ۳۰ درصد انرژی ذخیره می‌کند. این قطار با هدف سریع و کم‌صدا بودن طراحی شده و برای نگهداری، نیازهای اندکی دارد.

همچنین زیرساخت حمل‌ونقل هوشمند، یک موضوع کلیدی برای زیمنس در نمایشگاه امسال است و این شرکت،‌ نمونه‌کارهای خدمات دیجیتال خود را به نمایش خواهد گذاشت. ریلیجنت (Railigent) زیرساخت امن و قدرتمندی در زمینه فناوری اطلاعات است که فناوری‌ها را برای نظارت، تحلیل داده و پیش‌بینی، ترکیب می‌کند تا قابلیت اطمینان و در دسترس بودن را افزایش دهد، ریسک عملیاتی و هزینه‌های چرخه زندگی را کاهش دهد و تعمیرات قابل پیش‌بینی مبتنی بر شرایط را ممکن کند. این سیستم از تحلیل‌های پیشرفته و دانش کارشناسی دامنه استفاده می‌کند تا اطلاعات تولیدشده از سوی زیرساخت حمل‌ونقل را، از طریق یک رابط کاربری هوشمند،به صورت امن و اختصاصی، تبدیل به ارزش واقعی برای متصدی کند.

با ادامه دادن موضوع زیرساخت هوشمند، زیمنس همچنین پلتفرم حمل‌ونقل یکپارچه SiMobility Connect خود را ارائه خواهد کرد. این سیستم یک پلتفرم دیجیتال با رابط کاربری، برای عوامل اجرایی حمل‌ونقل و ارائه‌کنندگان خدمات، به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات مسافر، برنامه‌ریزی سفر چندحالتی، رزرو، خرید بلیت و پرداخت برای مدل‌های مختلف حمل‌ونقل است. این سیستم به مسافران اجازه می‌دهد تا با به‌روزرسانی اطلاعات در زمان واقعی، تجربه سفر خود را، قبل،‌ حین و بعد از سفر به اشتراک بگذارند و از برنامه‌ها و پرتال‌ها در صفحه‌ شخصی خود استفاده کنند.

زیمنس همچنین برای برجسته کردن توانایی‌های بالقوه خود، قطارهای سریع‌‌السیر Velaro خود را که یکی از سریع‌ترین و کارآمدترین قطارهای سریع‌السیر موجود در دنیاست، به نمایش خواهد گذاشت. قطار Velaro با قابلیت حرکت با سرعت ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت، با فناوری عجین شده است. از جمله این فناوری‌ها، یک سیستم بسیار پیشرفته تشخیص عیب که به طور بی‌سیم، داده‌ها را جهت تعمیرات قابل‌ پیش‌بینی گزارش می‌کند و همچنین یک راننده خودکار (Autopilot) برای کمک به راننده برای اجرای سفرهای صرفه‌جویانه در زمینه انرژی، هستند. اتوبوس مسافربری Viaggo Comfort که برای راحتی حداکثری مسافران، نگهداری آسان، مصرف انرژی کم و عملیات کم‌صدا طراحی شده است، نیز بخشی از برنامه حضور زیمنس در این نمایشگاه است.

دپارتمان مشاوره حمل‌ونقل زیمنس، قرار است نقشی کلیدی در گسترش و مدرن‌سازی شبکه ریلی ایران ایفا کند. این شرکت بر آن است تا از طریق توسعه راهبردها و طرح‌های یکپارچه برای رویارویی با چالش‌ حمل‌ونقلی که سیاست‌گذاران، متصدیان حمل‌ونقل و دیگر شرکاء این صنعت با آن روبرو هستند، ایفای نقش کند.  دپارتمان مشاوره حمل‌ونقل زیمنس، به پشتیبانی از تصمیم‌گیرندگان کلیدی در توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل و تبدیل چشم‌انداز آن به واقعیت، می‌پردازد.

زیمنس از سال ۱۲۴۷ شمسی (۱۸۶۸ میلادی) یکی از تامین‌کنندگان فناوری برای پروژه‌های زیرساختی کلیدی ایران بوده و عملیات محلی مهم و حضور خدماتی قابل‌توجه ای داشته است. زیمنس به پشتیبانی از توسعه اقتصادی پایدار ایران با فناوری نوآورانه و ادامه نقش خود به عنوان شریکی قابل اعتماد در زمینه برقی‌سازی خطوط ریلی، اتوماسیون و هوشمندسازی، متعهد است. زیمنس همچنین با سرمایه‌گذاری در اشتغال و آموزش، به عنوان عضوی مسئولیت‌پذیر از جامعه، باقی می‌ماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا