اقتصادرویداد‌هاکسب و کار

تاکید مجلس برساماندهی اینماد

امتیاز دهی

با توجه به پیچیدگی های اینماد، نمایندگان مجلس برضرورت ساماندهی اینماد تاکید دارند.

به گزارش سیار نیوز، نمایندگان مجلس معتقدند که تسریع در اجباری کردن اینماد مطرح نیست و تنها ساماندهی آن الزامی است.

بنابر این گزارش، نماد اعتماد الکترونیکی یک نماد است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک به وب‌سایت‌هایی داده می‌شود که دارای ضوابط مشخص و از پیش تعیین شده‌ای باشند. اینماد نشانه‌ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آن‌ها اعطا می‌شود.

پذیرش اینماد به عنوان یک اصل در کشور

این نماد پس از بررسی وبگاه (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت دو سال صادر می شود. این درحالی است که مدتی است موضوع اجباری شدن دریافت اینماد مطرح است اما حالا نمایندگان مجلس معتقدند اجباری شدن آن مطرح نیست. در همین راستا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص تصمیم بانک مرکزی در اجباری کردن اینماد گفت:

اصل ساماندهی کسب ‌و کار در فضای مجازی بحث پذیرفته شده‌ای است. بالاخره مردم ممکن است خریدی انجام دهند باید به این خرید مطمئن باشند.

ضرورت رفع مشکلات و پیچیدگی های اینماد

مهدی طغیانی ادامه داد:

اینکه توقع داشته باشیم همه چک کنند که از چه کسی می خرند که غیر رسمی است و فلان است درست نیست. چراکه آنها هم اینکه می ببینند درگاه بانکی وجود دارد اعتماد می کنند و از این جهت حاکمیت باید این مسئله را ساماندهی کند.

این نماینده مجلس اظهار کرد:

سازوکار اینماد مشکلاتی دارد و سامانه داری پیچیدگی های است. در حال حاضر انواع و اقسام اطلاعات، استاندارد سازی‌های عجیب و غریب و پیچیدگی در اینماد هست که باید این موارد ساماندهی شود و تا این اتفاق نیفتد نباید در اجباری کردن آن عجله کرد.

تاکید کمیسیون اقتصادی مجلس بر تسهیل کامل اینماد

طغیانی در ادامه گفت:

دفعه قبل هم که این اتفاق را بانک مرکزی رقم می زد ما در کمیسیون اقتصادی با آن مخالفت کردیم. ما معتقدیم یا باید در اینماد تسهیل کامل انجام شود یا فعلا اجباری کردن آن متوقف شود. در واقع ما معتقدیم باید ضرب الاجلی داده شود و افراد بروند ثبت نام کنند و مشاغل خودشان را رسمیت ببخشند و اشکالات اینماد هم برطرف شود و بعد اینماد اجباری شود.

مهمترین مشکل اینماد پیچیدگی آن است تا زمانی که این پیچیدگی رفع نشود  ما موافق در تسریع اجباری کردن اینماد نیستیم گرچه با ساماندهی موافق هستیم. ما می گوییم اصل ساماندهی اینماد درست ولی ساده و بدون پیچیدگی این اتفاق بیفتد تا مطمئن به این مسئله نباشیم باید قدری احتیاط کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن