سامسونگ سال ۲۰۲۰ را با سه جایزه در زمینه تعهد به حفظ محیط زیست آغاز کرد

در مراسم جوایز چالش‌های الکترونیک مدیریت پایدار مواد (SMM) در سال ۲۰۱۹ که به میزبانی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا برگزار شد، شرکت سامسونگ توانست جوایز قهرمانی و پیشتازی را به دست آورد. همچنین در مراسم جوایز نوآوری‌های نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) سامسونگ به عنوان برنده جایزه توسعه استفاده کارآمد از منابع، معرفی شد.

تعهد به اقتصادی چرخه‌ای

مراسم چالش‌های الکترونیک مدیریت پایدار مواد (SMM) که از سال ۲۰۱۴ به میزبانی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا برگزار می شود، در واقع میزان تعهد شرکت کنندگان به مدیریت پایدار منابع و بازیافت مسئولانه مواد را سنجیده و به شرکت‌هایی که در آمریکا بصورت داوطلبانه وارد برنامه‌های بازیافتی می‌شوند، جایزه اهدا می‌کند. این جوایز در دو گروه برای محصولات و خدمات غیرمحصولی و فناوری‌های جدید ارایه می شود که به تناسب با حفظ محیط زیست بهینه سازی شده اند و جایزه ای هم در زمینه ی پیشتازی در فعالیت‌های بازیافتی اهدا می شود.

امسال سامسونگ در هردو گروه برنده شد و در روز ۸ ژانویه هم مسئولان عالی رتبه سامسونگ در مراسم جوایز چالش‌های الکترونیک مدیریت پایدار مواد (SMM) در لاس‌وگاس شرکت کردند.

در بین برگزیدگان، سامسونگ سومین جایزه خود در تاریخ این مراسم که از سال ۲۰۱۶ شروع شده را دریافت کرد که نشان دهنده پیشتازی در ایده‌های حفظ محیط زیست در صنایع الکترونیک است. استفاده مجدد از قطعات گلکسی، برای اهداف حفاظت از محیط زیست و دستاوردهای اجتماعی دلیل اصلی اهدا این جایزه به سامسونگ می باشد.

پروژه استفاده مجدد از قطعات گلکسی، گوشی‌های منسوخ را در دستگاه‎های قابل اتصال به اینترنت اشیا استفاده می‌کند تا برای جوامع کمتر توسعه یافته سودآور باشند. این پروژه با همکاری موسسه تحقیقات پزشکی کره از سال ۲۰۱۷ آغاز شده و در یکی از مهمترین قدم ها از گوشی‌های بازیافتی در تولید تجهیزات قابل حمل آزمایش چشم استفاده شده است.

در سال ۲۰۱۷ این پروژه برای اولین بار برنده این جایزه شد و سال گذشته هم توانست ۹۰ دستگاه آزمایش چشم را به ویتنام برساند که برای آزمایش ۱۴ هزار نفر از مردم آنجا استفاده شده بودند.

در بخش پیشتازی هم سامسونگ برای ششمین سال متوالی جایزه طلا را بدست آورد که تنها به شرکتهایی اهدا می شود که ۹۶ درصد کل تولیدات الکترونیکی شان توسط شرکت های ثالث بازیافت کننده تایید شود. سامسونگ همچنین به دلیل جمع آوری و بازیافت ۶۰ هزار تن پسماند الکترونیکی در سال ۲۰۱۸، بستن قرارداد صرفا با شرکتهای دارای تاییدیه e-Stewards و برنامه ای برای اهدای تاییدیه بازیافت محصولات الکترونیک، مورد تقدیر قرار گرفت. این شرکت همچنین بصورت فعال در برنامه eCycling شرکت می کند که برنامه جمع‌آوری داوطلبانه پسماندهای الکترونیکی، توسط شرکت ها و تحت مدیریت اتحادیه فناوری‌های مصرفی (CTA) است.

نوآوری پایدار

در نمایشگاه CES امسال، سامسونگ افتخارات متعددی را در بخش جوایز نوآوری ها برای محصولات و خدمات خود از فناوری های نمایشگر تا گوشی های موبایل دریافت کرد. یکی از برجسته ترین دلایل آن ارایه راهکارهایی نوآورانه و برجسته مانند طراحی بسته های سازگار با محیط زیست در تلویزیون های Serif بود که برای استفاده پایدار از منابع، از آنها تقدیر شد.

طراحی این بسته بندی‌ها موسوم به Eco-Packaging به مصرف کنندگان امکان می‌دهد تا از بسته بندی یک محصول برای قطعات کوچکتر لوازم خانه شان استفاده کنند.

وقتی محصول را خارج کردید، می توانید کارتن ضخیم بسته بندی را به عنوان یک میز یا قفسه کوچک استفاده کنید که راهنمای آن هم با استفاده از کد QR روی جعبه قابل دریافت است. این بسته بندی برای اولین بار در نیمه اول سال ۲۰۲۰ برای تلویزیون‌های The Serif ارایه خواهد شد.

سامسونگ پیش از نمایشگاه CES امسال و در روز ۴ ژانویه هم یک رخداد جمع‎آوری پسماندهای الکترونیکی را میزبانی کرد که در آن شرکت کنندگان می‎توانستند لوازم الکترونیکی منسوخ خود را بدون هیچ هزینه‎ای دور بیاندازند. سامسونگ این مراسم را بصورت سالانه و از سال ۲۰۱۷ برگزار می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا