پی اس 4

سرعت پردازش پلی‌استیشن 5 صد برابر بیشتر از پلی‌استیشن 4 خواهد بود

به گفته‌ی سونی، پردازش کنسول نسل جدید آن پلی‌استیشن 5 حدود 100 برابر سریع‌تر از پلی‌استیشن 4 خواهد بود که دستاورد چشم‌گیری است.

هر نسل از کنسول‌ها تکنولوژی جدیدی را نیز با خود به همراه می‌آورد. به نظر می‌رسد که تکنولوژی برجسته‌ی نسل جدید، درایوهای SSD است که پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس هر دو از آن بهره خواهند برد و توجه عده‌ی بسیاری را جلب کرده‌اند. به‌عنوان مثال، مدیر عامل «اپیک گیمز» (Epic Games) گفته بود که SSD پلی‌استیشن 5 حتی از پی‌سی‌های قدرتمند کنونی بهتر است. و در کل سونی حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده و قرار است که مانور زیادی روی آن بدهد.

در جدیدترین گزارش سونی در خصوص امور استراتژیک شرکت، راجع به سرعت پلی‌استیشن 5 صحبت شده است. سونی در این زمینه تکاملی را رقم خاهد زد و جهش از نسل هشتم به نهم، صرفاً به افزایش رزولوشن ختم نخواهد شد و سرعت پردازش بازی‌ها نیز موضوع مهمی است که کاهش یا حتی حذف کامل صفحه‌های بارگذاری را به دنبال دارد و باعث می‌شود که تجربه‌هایی با بیشترین یکپارچگی و با کمترین میزان وقفه را شاهد باشیم.

جهت افزایش هرچه بیشتر حس عمیق و غرق شدن در بازی‌ها، انتظار داریم که نه‌تنها رزولوشن بلکه سرعت بازی‌ها را بهبود بخشیم. به‌عنوان مثال با یک SSD پرسرعت سفارشی، برنامه داریم که به سرعت پردازشی تقریباً 100 برابر بیشتر از پلی‌استیشن 4 برسیم. مدت زمان بارگذاری باید بسیار کوتاه‌تر بشود و بازیکنان باید بتوانند بلافاصله از جایی به جای دیگر حرکت کنند.

چنین وعده‌ای به شدت جذاب و بلندپروازانه است اما باید منظر ماند و دید که آیا در نهایت می‌تواند واقعاً به اجرا برسد یا خیر.

پلی‌استیشن 5 و رقیب آن یعنی ایکس‌باکس سریز ایکس در تعطیلات 2020 روانه‌ی بازار خواهند شد. علی‌رغم نگرانی‌ها بابت تاحیر در عرضه یا کمبود واحدهای آن‌ها به‌خاطر پاندمی کرونا، سونی و مایکروسافت هر دو اعلام کرده‌اند که همه‌چیز طبق برنامه به پیش می‌رود و کنسول‌هایشان در زمان مقرر به عرضه خواهد رسید اگرچه احتمال به تعویق افتادن انتشار برخی از عناوین آن‌ها وجود دارد.

طبق بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران، این دو کنسول رکورد فروش اولیه‌ی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 را خواهند شکست و قیمتی بین 400 تا 500 دلار خواهند داشت. همچنین گفته می‌شود که پردازنده‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس سه برابر قوی‌تر از کنسول‌های نسل جاری به حساب می‌آید و درایو SSD و پردازنده‌ی آن‌ها از قدرت ترافلاپسی آن‌ها بسیار مهم­‌تر و موثرتر خواهد بود. ضمن این‌ها، گفته شده که 60 فریم بر ثانیه قرار است خروجی استاندارد سریز ایکس باشد و پلی‌استیشن 5 تجربه‌ی کاربری را به طرز قابل توجه‌ای بهتر خواهد ساخت.

نظر شما راجع به وعده‌های سونی برای پلی‌استیشن 5 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن