سلطنت گیگابایت بر اورکلاکینگ با پلتفرم X299

شاید بجرات می توان گفت گیگابایت خلاقترین کمپانی ساخت سخت افزار در جهان است. این کمپانی سالهاست با ارائه نوآوری های جدید در صنعت سخت افزار به کاربران خود اجازه می دهد تا تجربیاتی فراتر از دنیای سخت افزار را تجربه کنند. اگر شما کمی با سخت افزار آشنا باشید احتمالا تا به حال کلمۀ  اورکلاکینگ به گوشتان خورده است. گیگابایت اولین کمپانی در جهان بود که اقدام به تولید مادربردهای مخصوص اورکلاکینگ نمود. اگر کمی به عقبتر برگردیم، می بینیم که اینتل در سال ۲۰۰۸ اقدام به عرضۀ پلفترم حرفه ای و رده بالای خود موسوم به HEDT نمود، که بر پایه چیپست X58 ارائه می شد و برای آن دسته کاربرانی ارائه شد که خواهان تجربه ای بی حد و مرز از قدرت پردازشی بودند.

اما چه کسی می تواند انکار کند که هر پلتفرمی که عرضه می شود کلمۀ اورکلاکینگ با آن گره نخواهد خورد. گیگابایت نیز پس از عرضۀ پلتفرم X58 از سوی اینتل برای اولین بار در جهان مادربردی مخصوص اورکلاکرها طراحی کرد. مادربرد X58-OC خود حاصل خلاقیت یک اورکلاکر مطرح تایوانی به نام Hicookie بود. گیگابایت به عنوان اولین کمپانی تولید کنندۀ مادربردهای اورکلاکینگ توانست با تولید این مادربرد تمامی نیازهای اورکلاکرها را برطرف نماید. هر چند این سری از مادربردها برای اورکلاکینگ بهینه شده است ولی در مصارف گیمینگ و ارائه کارائی بالا نیز حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارند.

اینک پس گذشت چندین سال از عرضۀ مادربرد X58-OC و کسب موفقیت های مختلف با دیگر مدلهای سری اورکلاکینگ، گیگابایت بار دیگر خوش درخشید و با عرضۀ مادربرد X299-SOC Champion برای جدیدترین پلتفرم اینتل توانست مرزهای اورکلاکینگ را جا بجا کند. این مادربرد خوش ساخت، با استفاده از کیفیت همیشگی که گیگابایت در ساخت مادربردهای خود ارائه می دهد توانست بیش از ۲۷ رکورد از مجموع ۲۷ رکورد در کلاس گلوبال و ۵ رکورد از مجموع ۱۱ رکورد در کلاس جهانی (WR) را در هم شکند و رقبا را یکی پس از دیگری کنار بزند.

رکوردهای ثبت شده توسط گیگابایت در بخش بنچمارک های ۲D (توان پردازشی) و ۳D (سه بعدی  به ثبت رسیده اند. این رکوردها توسط اورکلاکر مطرح گیگابایت (Sofos1990) به ثبت رسیده اند. این اورکلاکر با بکارگیری پردازنده های Core i9 و Core i7 اینتل (۷۷۴۰k,7800X,7900X,7820X) و ترکیب این پردازنده ها با مادربرد قدرمند گیگابایت توانست رکوردهای بی نظیر را برجای بگذارد. گیگابایت وعده داده است که خبرهای جدید را برای علاقمندان به دنیای سخت افزار و اورکلاکینگ دارد و به کاربران دنیای فنآوری پیشنهاد کرده است تا گیگابایت را در مرجع جهانی اورکلاکینگ یعنی وب سایت HWBOT دنبال کنند تا بزودی شاهد اتفاقات و رکوردهای هیجان انگیز بیشتری باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا