شست و شو با بخار؛ بدون لکه و چروک

بهترین راه براش شستن لباس‌های خیلی کثیف با لکه‌های روغنی و فیبری چیست؟ گذاشتن ماشین لباسشویی در حالت «خیلی کثیف»؟ البته در این حالت ماشین لباسشویی دمای آب را تا حدود ۱۳۰ درجه سانتیگراد بالا می‌برد که باعث تمیزی خیلی بیشتر برخی لباس‌ها می‌شود، اما متاسفانه نه همه آنها. اگر یک لکه روغن خودرو روی لباس باشد، آیا ممکن است به همین سادگی برطرف شود؟ پاسخ این است: «خیر». آب در دمای ۱۳۰ درجه سانتیگراد قدرت پاک کنندگی و از بین برندگی لکه‌های چربی یا فیبر را ندارد. به خاطر این کمبود برای نخستین بار ماشین لباسشویی با تکنولوژی شست‌وشو با بخار به بازار عرضه شد. این  ماشین لباسشویی بخارشو که در سال ۱۹۹۷ به بازار آمد متعلق برند ال جی بود و سازندگان آن مدعی بودند که فناوری بخار آن، باعث کاهش مصرف آب و انرژی به مقدار ۲۱ درصد می‌شود. این فناوری به سرعت مورد توجه قرار گرفت و بیشتر برندهای بزرگ لوازم خانگی تلاش کردند تا به طریقه خودشان این فن آوری را بر روی محصولاتشان پیاده کنند.

 161bca6f-65c8-4f0f-ade5-7486f2365f81

مزایای شست و شو با بخار

نخستین سود یک ماشین لباسشویی بخار شو همانطور که در بالا گفته شد از بین بردن لکه‌های بسیار سخت است. این فناوری می‌تواند آب را تا ۲۱۲ درجه سانتیگراد گرم کرده و بخار آب در محفظه منتشر کند. بخار به فیبرهای غذایی که معمولا به سختی از روی لباس پاک می‌شوند نفوذ کرده و کمک می‌کند که مقدار کمتری مواد شوینده، اثر بیشتری داشته باشد. در عین حال این فناوری با وجود شست و شوی قوی‌تر، کمترین صدمه ای به بافت تار و پود لباس نمی‌زند.

مزیت دیگر فناوری شست و شو با بخار، ضدعفونی کردن است. این خصوصیت علاوه بر ضدعفونی کردن ملافه، حوله، دستمال‌های آشپزخانه و بقیه پارچه‌هایی که احتمال آلودگی بالا و نیاز به ضدعفونی شدن دارند، برای کودکان و افرادی که به آلرژی مبتلا هستند بسیار مفید بوده و تمام گرد و غبارها و باکتری‌های آلرژی‌زا را از بین می‌برد.

شست و شو با بخار همچنین باعث نرم شدن پارچه و لباس در حین شست و شو است. با وجود این فناوری، چرخش ماشین لباسشویی می‌تواند تا ۱۰۰۰ دور در دقیقه سریع‌تر شده و در نتیجه خشک کردن لباس‌ها خیلی کمتر طول بکشد. البته همانطور که می‌دانید این سرعت در چرخش باعث چروک‌تر شدن لباس‌ها در حین خشک شدنشان می‌شود که این مشکل نیز با فناوری بخار از بین رفته و این تکنولوژی ضد چروک، تمام چروک‌های روی لباس را از بین می‌برد.

بخارشوها به بازار آمدند

در چند سال اخیر به خاطر بالارفتن تقاضای ماشین لباسشویی بخارشو و نتیجه موفقیت آمیز عرضه آن، تعدادی از برندهای لوازم خانگی، ماشین‌های لباسشویی با فناوری بخار را به بازار عرضه کردند. در حال حاضر کمپانی‌های به غیر از ال جی، نخستین ارائه کننده این فناوری که ماشین لباسشویی‌های جدید خود را با فناوری بخارشو و ۶ برنامه شست و شوی متفاوت عرضه می‌کند، برندهای دیگری نیز این فناوری را در محصولات خود عرضه کرده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا