زندگی هوشمندلوازم خانگی

شش دغدغه عمده کاربران ماشین‌های لباس‌شویی

امتیاز دهی

ماشین لباس‌شویی یکی از پرمصرف‌ترین لوازم خانگی است؛ وسیله‌ای که کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که این روزها از آن استفاده نکند. اما مصرف‌کنندگان ماشین‌های لباس‌شویی در فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف، به دنبال رفع نیازهای متفاوتی از دستگاه‌شان هستند. این نیازها با توجه به عوامل مختلف از جمله تعداد افراد خانواده، قیمت برق، داشتن کودک و مواردی از این دست، شکل میگیرند. اما شش مورد اصلی هستند که تقریبا میان تمام کاربران مشترک‌اند. این موارد طی پژوهشی که در امریکای شمالی و غرب اروپا انجام شده، مهم‌ترین موارد از نظر کاربران بوده‌اند. مواردی که البته به اغلب آن‌ها در ماشین‌ لباس‌شویی جدید سامسونگ  Addwashتوجه شده و برای آن‌ها راه‌حلی پیش‌بینی شده است.

ظرفیت دستگاه

میزان ظرفیت دستگاه و گنجایش آن‌، شاید یکی از دغدغه‌های اصلی مصرف‌کنندگان باشد. در پژوهشی که اخیراً انجام شده، 51 درصد مصرف‌کنندگان در فرانسه، ظرفیت دستگاه را مهم‌ترین عامل نگرانی خود ذکر کرده‌اند. این میزان در امریکا به 43 درصد رسیده و در هلند و آلمان به ترتیب 34 و 38 درصد است. عاملی که خصوصاً با افزایش استفاده از دستگاه و همچنین افزایش تعداد اعضای خانواده، اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد و البته واضح است که راه‌حلی ساده دارد: در نظر گرفتن نیازهای آینده خانواده‌ها، هنگام خرید دستگاه.

اضافه کردن لباس حین شستشو

برای بسیاری از کسانی که مصرف‌کننده ماشین لباس‌شویی هستند پیش آمده که یادشان رفته باشد تا برخی از لباس‌ها را داخل ماشین بیاندازند یا بخواهند که حین شستشو، اقلام جامانده را به ماشین اضافه کنند. این مسئله، دغدغه 25 تا 30 درصد کاربرانی بوده که از کشورهای امریکا، فرانسه، هلند و آلمان، در پژوهش مذکور شرکت کرده‌اند. همچنین بیش از 80 درصد آن‌ها به افزودن لباس به ماشین لباس‌شویی، حین شستشو احساس نیاز کرده‌اند. اگرچه اکثر آن‌ها معتقد بوده‌ که چنین امکانی وجود ندارد و باقی نیز گفته‌اند که در صورت امکان، تصوری از چگونگی انجام آن ندارند، اما ماشین لباس‌شویی AddWash سامسونگ،‌ این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا حین شستشو، اقلام جامانده را به سادگی به دستگاه اضافه کنند.

صدا و لرزش

صدا و لرزش ماشین ‌لباسشویی دغدغه بالغ بر 36 درصد از مصرف‌کنندگان در فرانسه و 34 درصد از کاربران در کشور هلند گزارش شده است.‌ صدایی که خصوصاً هنگام کار کردن دستگاه روی دور تند، آزاردهنده می‌شود. تصویر لباس‌شویی‌هایی که از جا کنده می‌شوند و حین کار کردن خود نیز حرکت می‌کنند، برای بیشتر افراد تصویر آشنایی است. اگرچه این مشکل در دستگاه‌های جدید کمتر به چشم می‌خورد اما این مسئله هنوز آن‌قدر مهم است که حتی ذهن مصرف‌کنندگان اروپایی را نیز به خود مشغول می‌کند.

مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی لوازم خانگی، در تمام دنیا و در میان اکثر کاربران موضوع مهمی است. هرچند که میزان حساسیت مردم کشورهای مختلف در مواجهه با این موضوع متفاوت است، اما همگی نسبت به آن دغدغه دارند. بیشترین میزان دغدغه از آن آلمانی‌ها است و 27 درصد از مصرف‌کنندگان نسبت به مصرف انرژی ماشین‌ لباس‌شویی خود حساس‌اند. دغدغه‌ای که در سال‌های اخیر در کشور ما نیز بیش از پیش اهمیت پیدا کرده و کاربران را به سمت استفاده از محصولات با مصرف انرژی بهینه سوق داده است. به سبب همین نیاز هم، شرکت سامسونگ بهینه‌سازی مصرف انرژی محصولات خود را از جمله AddWash، به عنوان یک اصل مهم در نظر میگیرد.

شستشوی بی‌نقص

خشک‌کن لباس

زندگی‌های شلوغ و پرشتاب امروزی، دیگر فرصتی برای پهن کردن و خشک شدن لباس‌ها باقی نمی‌گذارد. همین شلوغی و شتاب باعث شده تا یکی دیگر از نیازهای مهم کاربران، وجود سیستم خشک‌کن لباس باشد. مورد مهمی که به زندگی مصرف‌کنندگان سرعت می‌بخشد و نیاز آن‌ها را از صبر کردن برای خشک شدن لباس‌ها برطرف می‌کند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن