صنعت رو به تکامل تهویه هوا

آخرین محصولات اینورتر تهویه هوای ال‌جی با ۱۰ سال گارانتی، مصرف انرژی فوق‌العاده کم و راحتی بی‌نظیری برای شما مهیا می‌کنند.

از زمانی که اولین تهویه هوا در سال ۱۹۰۲ توسط Willis Carrier معرفی شد، این فناوری به‌وسیله نوآوری‌ها و روند‌های مختلف توسعه پیدا کرد.

اولین تهویه هوای خانگی در سال ۱۹۱۴ نصب شد و ۲ متر بلندی و عرضی ۱۸۰ سانتی‌متری داشت. این تهویه هوا با توجه به ابعاد خود هزینه زیادی ایجاد می‌کرد و فقط می‌توانستند آن را در مکان‌های بزرگ نصب کنند. در اصل فقط افراد ثروتمند که مالک خانه‌های بزرگ بودند می‌توانستند از این مدل تهویه‌ هواها بهره ببرند.

در سال ۱۹۳۱ آقای H.H. Schultz و J.Q. Sherman اولین تهویه هوا مخصوص اتاق‌های کوچک‌تر را ساختند. این دستگاه  مانند بسیاری از مدل‌های امروزی روی لبه پنجره قرار می‌گرفت. بااینکه حجم تهویه هوا کوچک شده بود ولی هنوز هم هزینه‌ مصرفی و خرید آن سر به فلک می‌گذاشت.

بعد از جنگ جهانی دوم، تهویه هوا تبدیل به سمبلی برای نشان دادن وضعیت زندگی شده بود. مدل‌های پنجره‌ای در این دوره خیلی پرطرفدار شده بودند و در سال ۱۹۵۳ بیشتر از یک میلیون دستگاه فروخته شده بود. در دهه ۱۹۷۰ تهویه‌ها با استفاده از Freon-12 به عنوان خنک‌کننده توانستند به داخل خانه‌ها بیایند.

تهویه‌ هوای خانگی در طی ۱۰۰ سال اخیر مسیری طولانی طی کرده‌اند.در حالی که مدل‌های اولیه پر سر و صدا، با بهره‌وری پایین و گران‌قیمت بودند، مدل‌های مدرن و امروزی توانسته‌اند به فناوری‌هایی دست پیدا کنند که بهره‌وری و راحتی دستگاه را افزایش می‌دهد و طیف وسیعی از انتخاب‌ها را روبروی مشتریان می‌گذارد. با توجه به عدم استفاده از گاز Freon که روی لایه اوزن تاثیر منفی داشت، این مدل‌های امروزی بیشتر دوستدار محیط زیست شده‌اند. در حال حاضر یخچال‌هایی که از گاز R-22 استفاده می‌کنند هم از رده خارج شده و مدل‌های دوستدار محیط زیست گه از گاز R401A استفاده می‌کنند تبدیل به استاندارد جدید شده‌اند.

محصولات تهویه هوا که برای بسیاری از افراد یک کالای لاکچری محسوب می‌شد، اکنون تبدیل به یک وسیله استاندارد در خانه و محل کار شده است. بیشتر مردم به حدی از رفاه رسیده‌اند که در خانه‌هایی مجهز به سیستم خنک‌کننده زندگی می‌کنند و این فناوری به قدری در سبک زندگی ما از جنبه‌های گوناگون تاثیر گذاشته است که ممکن است حتی به ذهنمان هم خطور نکند.

دستگاه‌های خنک‌کننده پیشرفت بسیاری کرده‌اند تا علاوه ارزان‌تر شدن، راحتی و سلامتی ما را بهبود بخشند. این امر باعث شده تا محصولات تهویه هوا به چیزی بیشتر از یک خنک‌کننده و یا گرم‌کننده تبدیل شوند.

مدل‌های امروزی این وسیله با فناوری‌های پیشرفته خود از لحاظ امنیتی کاملا قابل اطمینان هستند. حتی بهبود کیفیت هوا در مدل‌های جدید باعث شده است تا آگاهی در مورد اثرات منفی آلودگی هوا و باکتری‌های موجود در آن افزایش پیدا کند.

حال نوآوری با وجود فناوری انقلابی اینورتر یک قدم رو به جلو برداشته است. تهویه هواهای مجهز به موتور اینورتر مصرف انرژی کمی داشته و هزینه کمتری روی دست مشتری می‌گذارند. در عین حال اثرات زیست‌محیطی کمتری هم دارند. این در حالی است که طبق برآورد جهانی لوازم سرمایشی و گرمایشی در کنار روشنایی در ساختمان‌های مسکونی تجاری حدود ۲۵ درصد از انرژی دنیا مصرف می‌کنند.

فناوری مبتکرانه اینورتر می‌تواند نسبت به موتورهای غیر اینورتر میزان مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش بدهد. این امر به این خاطر است که موتور اینورتر می‌تواند عمل خنک کردن و گرم کردن را هوشمندانه انجام داده و میزان دمای هوای اتاق را تنظیم کند. این موتور می‌تواند در عین عملکرد قدرتمند خود میزان مصرف برق را کاهش دهد.

یکی از جدیدترین تهویه هواهای اینورتر بازار مدل DUALCOOL ال‌جی است که به عنوان پرچم‌دار تهویه‌ هواهای خانگی شناخته می‌شود.

مصرف انرژی پایین و امکانات متنوع

موتور قدرتمند DUALCOOL از فناوری‌های پیشرفته ال‌جی استفاده کرده و برای اولین بار موتور اینورتر مخصوص مناطق گرم ال‌جی را در محصولات تهویه هوای خود به کار گرفته است تا مصرف انرژی را تا حد چشمگیری کاهش دهد. موتور جدید DUALCOOL به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای کاهش هزینه مصرفی در کشور عربستان شناخته می‌شود. با توجه به اینکه هزینه‌های برق مصرفی در حال افزایش است، مشتریان به سمت راه‌کارهایی جدید می‌روند تا هزینه‌های مصرفی خود را کاهش دهند. کمپرسورهای مخصوص مناطق گرم ال‌جی می‌توانند نسبت به مدل‌های بدون موتورهای اینورتر تا ۶۵ درصد بیشتر در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. امری که باعث می‌شود  کاربران بدون نگرانی برای قبض برق کولر  DUALCOOL خود را روشن بگذراند.

ترکیبی از فناوری‌های سطح بالا

تـاییدیه این سیستم حفاظتی توسط سازمان بین‌المللی معتبری در حوزه آزمایش محصولات یعنی TÜV Rheinland انجام شده است. علاوه بر استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در کنار آخرین روش‌های طراحی، کمپرسور این دستگاه تا ۱۰ سال گارانتی شده است. در این میان یکی از مهم‌ترین قطعات سیستم محافظتی کمپرسور ال‌جی یعنی Gold Fin™ پیشرفته، از مبدل گرما در مقابل خوردگی و سایش ناشی از گرم شدن، خشک شدن و یا گرد و غبار که در عربستان معمول هستند حفاظت می‌کند. موفقیت کمپرسور اینورتر مخصوص مناطق گرمسیر ال‌جی در زمینه DUALCOOL باعث شده تا ال‌جی سری محصولات کولر گازی را گسترش داده و این موتور پیشرفته را در مدل‌های دیگر نیز به کار بگیرد.

مدل DUALCOOL ال‌جی خنکی سریع‌تر و بیشتری نسبت به مدل‌های رقبا فراهم می‌کند. دستگاه کولر گازی می‌تواند در زمانی که دمای اتاق ۴۶ درجه یا کمتر است، ۶۰ درصد زودتر به دمای معین شده برسد و سریعا دمای هوای مناسبی برای کاربر مهیا کند. نه تنها کمپرسور اینورتر مخصوص مناطق گرمسیر از سرعت فن بیشتری برای خنک کردن استفاده می‌کند بلکه استفاده از پره‌های بزرگ‌تر و پهن‌تر باعث شده تا هوای خنک با قدرت بیشتری در محیط گسترده‌تری پخش شود.

فناوری فیلتراسیون کامل

علاوه بر عملکرد فوق‌العاده سیستم خنک‌کننده، ال‌جی از فناوری فیلتراسیون جامع و کاملی در مدل DUALCOOL خود استفاده کرده است که از سلامت مصرف‌کننده و خانواده او حفاظت می‌کند. فناوری پیشرفته یونیزه ‌کننده Plasmaster بیش از دو میلیون یون تولید کرده تا گرد وغبار و مواد مضر موجود در هوا مثل باکتری و مواد آلرژی‌زا را از بین ببرد. در این میان فیلتر دوگانه از عبور ذراتی حتی تا اندازه ۱۰ میکرومتر نیز جلوگیری می‌کند.

مدل DUALCOOL ال‌جی همین‌طور از سیستم تمیزکننده خودکار Plasmaster بهره برده تا کیفیت هوا در محیط داخلی را افزایش دهد. در دیگر مدل‌های کولر گازی از آنجایی که مبدل دما همیشه زیر آب است می‌تواند تبدیل به مکان مناسبی برای رشد باکتری‌ها و جمع شدن گل و لای باشد. ولی سیستم تمیزکننده خودکار Plasmaster  ال‌جی علاوه بر از بین بردن بوی بد، از جمع شدن گل و لای و رشد باکتری در قسمت مبدل گرما جلوگیری می‌کند.

طیف متنوعی از قابلیت‌های هوشمند

مدل DUALCOOL ال‌جی از قابلیت‌های هوشمند متنوعی بهره می‌برد. برای مثال رابط کاربری عیب‌یاب هوشمند  (Smart Diagnosis) به کاربر این امکان را می‌دهد تا به اطلاعات نصب، راه‌اندازی و رفع مشکل به صورت مستقیم روی گوشی همراه خود دسترسی داشته باشد. به علاوه، چیپست‌ SIM این امکان را در اختیار کاربر می‌گذارد تا وضعیت کولر گازی را در کنار میزان هوای خارج و داخل محیط روی گوشی همراه خود مشاهده کنند. در این میان، قابلیت تشخیص فشارگاز کولر  (Low Refrigerant Detection) با اعلان‌های هوشمند کاری می‌کند تا مدل همواره در بهترین وضعیت ممکن کار کرده و عمر عملکرد کولرگازی افزایش یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا