قرارداد بازنگری اسناد نماتن یک و دو امضا شد

عضو هیأت مدیره و رئیس رسته توسعه نرم‌افزار سازمان نصر تهران از امضای قرارداد بازنگری اسناد نظام مهندسی و استانداردهای تولید و توسعه نرم‌افزار (نماتن) یک و دو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، «سید مجید اورعی»، عضو هیأت مدیره و رئیس رسته توسعه نرم‌افزار این سازمان گفت: پس از آنکه ضرورت تجدید و بازنگری اسناد ارجاع کار پروژه‌های نرم افزاری ( نماتن یک) و استانداردهای تولید و توسعه نرم افزارها (نماتن دو)، در پاییز ۱۴۰۱ در کمیته راهبری رسته نرم افزار نظام صنفی استان تهران مصوب شد، موضوع در جلسه پنجاه و هفتم هیأت مدیره تهران با اکثریت آرا مصوب شد.

او افزود: آنجاییکه دامنه تاثیر این اسناد کلیه فعالان حوزه نرم افزار در سراسر کشور را شامل می‌شد، موضوع در کمیسیون نرم افزار کشور نیز مصوب و جهت عقد قرارداد به رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ارجاع شد. با پیگیری‌های انجام شده موضوع در جلسه اردیبهشت ۱۴۰۲ شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کشور نهایی و دستور عقد قرارداد با مشاور صادر شد. پس از آن در تاریخ ۲۵ اردیبشهت ۱۴۰۲ قرارداد بازنگری اسناد نماتن یک و دو با مشاور برگزیده سازمان منعقد شد. مطابق با این قرارداد، مشاور ظرف مدت شش ماه کار بازنگری و بروزرسانی کلیه اسناد نماتن یک و دو را بر عهده دارد.

او درباره ضرورت بازنگری در اسناد نماتن‌های یک و دو گفت: هر چند گذشت بیش از ۱۵ سال از انتشار اسناد نماتن ها و تغییرات در تکنولوژی و متدولوژی های فنی به همراه تغییرات در قوانین حقوقی، بیمه ای، مالیاتی، آیین نامه های معاملاتی، امنیتی و …. دلیل و ضرورت اصلی بازنگری این اسناد است. لیکن ما در این پروژه سعی کردیم با افزایش دامنه تاثیر گذاری پروژه از نرم افزارهای سفارش مشتری به دو رده دیگر نرم افزارها، شامل بسته‌های نرم افزاری آماده و ابزارها و نرم افزارهای نیمه آماده، شرایط تولید و ارائه استاندارد محصولات نرم افزاری را برای طیف گسترده‌تری از شرکت های فعال در صنعت نرم افزار مهیا کنیم.

اورعی درباره قرارداد و فرایند انتخاب مجری بازنگری اسناد نماتن یک و دو توضیح داد: برای انجام این پروژه فراخوانی به مدت ۱۴ روز اعلام شد که طی آن سه شرکت پیشنهادهای خود را ارائه دادند. این پیشنهادها در کمیته‌ای که ذیل رسته نرم‌افزار با عنوان «کمیته ارزیابی» شکل گرفته بود مورد بررسی قرار گرفت. با هر سه شرکت مصاحبه فنی انجام شد. در نهایت پس از جمع‌بندی پیشنهادهای ریالی و فنی، شرکت نرم‌افزاری گلستان، انتخاب شد.

گفتنی است جزئیات بیشتر در اینباره در روزهای آینده منتشر می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا