لزوم برونسپاری انجام خدمات مالیاتی به کافی‎نت‌ها

اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با ارسال نامه‎ای به ریاست سازمان امور مالیاتی کشور خواستار واگذاری و برون‌سپاری بخشی از خدمات سازمان به کافی‎نت‎های تحت پوشش اتحادیه شد.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در این خصوص، گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ واحد کافی‎نت در شهر تهران فعالیت می‎کنند که با توجه به اینکه بیشترین کار این افراد مرتبط با موارد مالیاتی است، از ریاست سازمان امور مالیاتی کشور درخواست کرده‎ایم، تا براساس آیین‏نامه اجرایی موضوع تبصره ۲ ماده ۲۱۹ قانون مالیات‎های مستقیم، در واگذاری و برون‌سپاری خدمات سازمان کافی‎نت‎های تحت پوشش اتحادیه فناوران را نیز در نظر بگیرد.

سیدمهدی میرمهدی کمجانی افزود: سازمان امور مالیاتی مصمم به اجرای آیین‎نامه اجرایی ماده ۲۱۹ قانون مالیات‎‌های مستقیم است و در این رابطه در نظر دارد تا امورات مالیاتی را به  جامعه مشاوران سازمان که همان پرسنل بازنشسته سازمان امور مالیاتی هستند، واگذار کند. یعنی دوباره نیروهای بازنشسته خود را بکار بگیرد.

وی اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی کشور در حالی می‎خواهد امورات مالیاتی را به جامعه مشاوران بازنشسته خود واگذار کند که در صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات رسته‎ای مخصوص به دفاتر خدمات حضوری اینترنت و دفاتر خدمات غیر حضوری اینترنت( کافی نت) وجود دارد که حدود ۹۰ درصد آنها افراد باسواد و با تحصیلات عالی کامپیوتری و حسابداری هستند.

میرمهدی تاکید کرد: تمام فعالان رسته کافی‎نت‎ها نسبت به قوانین امور مالیاتی مانند ارسال نامه مالیاتی، دریافت کد اقتصادی، ثبت‎نام در سازمان امور مالیاتی بابت تشکیل پرونده، ارسال اظهارنامه ارزش افزوده، ارسال ماده ۱۶۹مکرر و ارسال لیست حقوق آشنا هستند و در این مورد دانش لازم را دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به دانش مالیاتی فعالان رسته کافی‎نت، از ریاست  سازمان امور مالیاتی کشور درخواست کرده‎ایم تا هنگام واگذاری و برون سپاری خدمات سازمان امور مالیاتی کافی‎نت‎ها را در نظر بگیرند. زیرا در صورت دیده نشدن این واحدها شاهد خیل بیکاری حدود ۵ هزار نفر فقط در شهر تهران خواهیم بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری سازمان امور مالیاتی بتوان به این افراد جوان و تحصیلکرده خدماتی را جهت رونق کسب و کارشان ارایه کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا