مراسم دهمین سالگرد آغاز فعالیت کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، در این مراسم که  عصر روز سه شنبه ۱۳ بهمن ماه جاری با حضور  روسای ادوار سازمان نظام صنفی رایانه ای، اعضای هیات مدیره و کمیسیون شبکه سازمان و همچنین  حضور پرشور نمایندگان رسانه های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و اقتصاد برگزار شد، دستاوردهای کمیسیون شبکه همچون تهیه و تدوین استانداردهای ملی شبکه های رایانه ای تشریح شد.

در این مراسم ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای ضمن قدردانی از تلاش های چندساله کمیته کارشناسی سازمان برای ترجمه، بومی سازی و تدوین استانداردهای حوزه شبکه و کمیسیون شبکه  بر لزوم اجرایی شدن و فرهنگ سازی بهره گیری ازاین استانداردها در صنایع مختلف همچون ساخمان تاکید کرد.

آزاد معروفی، مسئول کمیسیون شبکه سازمان به تشریح عملکرد و فعالیت های کمیسیون شبکه طی سال های اخیر پرداخت و تدوین استانداردهای ملی شبکه را یکی از مهم ترین دستاوردهای این کمیسیون عنوان کرد.

jashn1

معروفی با اشاره به تفاهم نامه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران درخصوص تدوین این استانداردها گفت: براساس تفاهم نامه میان دو سازمان، درابتدای فعالیت سومین دوره هیات مدیره سازمان، کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین این استانداردها با هدایت و نظارت رئیس وقت  سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تشکیل شد و خوشبختانه پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، سازمان موفق شد این استانداردها را به تصویب سازمان ملی استاندارد برساند.

مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، با تاکید براینکه تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان  نظام صنفی رایانه ای، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای محسوب می شود، گفت: این استانداردها یکی از ارکان نظام مهندسی شبکه محسوب می شود و با ابلاغ ضرورت اجرای آن در ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی می تواند کسب و کار جدیدی را پیش روی مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای ایجاد کند.

jashn3

آزاده داننده، رئیس سومین دوره هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این مراسم از به ثمر رسیدن تلاش های کمیته کارشناسی سازمان  نظام صنفی رایانه ای تهران برای ترجمه، بومی سازی و تدوین استانداردهای حوزه شبکه ابراز خرسندی کرد و گفت: تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان نظام صنفی رایانه ای، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای محسوب می شود و امیدواریم تاثیر  مثبتی بر رونق کسب و کار فعالان این حوزه  بگذارد.

در این جلسه  بابک رشیدی، مسئول  کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه، به نیاز مبرم مهندسان و مشاوران این حوزه به استانداردهای شبکه های رایانه ای اشاره کرد و به تشریح فعالیت ها و تلاش های این کمیته در ادوار مختلف هیات مدیره های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران پرداخت.

در بخش دیگری از این مراسم سهیل مظلوم، نائب ریس پیشین سازمان نظام صنفی رایانه ای به آغاز فعالیت های سازمان در زمینه تدوین استانداردهای حوزه شبکه اشاره و بر لزوم توسعه حضور  مهندسان  فناوری اطلاعات در رشته مهندسی ساختمان هوشمند تاکید کرد.

در ادامه این مراسم محمودرضا نظری، معاون شبکه و امنیت سازمان فاوای شهرداری تهران و سیامک سعدآبادی رئیس مرکز تحقیق و توسعه سازمان فاوای شهرداری تهران به عنوان اعضای کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه  بر ضرورت کاربردی شدن استانداردهای ملی شبکه در کسب و کار مهندسی ساختمان  تاکید کردند.

در انتهای مراسم  با اهدای لوح از فعالیت های کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه تشکر و قدردانی شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search