شبکه‌های اجتماعی

هر آنچه که باید درباره نسخه پرمیوم تلگرام بدانید

امتیاز دهی

به گزارش سیار نیوز به تازگی اعلام شده است که تعداد کاربران فعال ماهانه اپلیکیشن محبوب تلگرام به بیش از ۷۰۰ میلیون نفر رسیده است. این آمار نشان از محبوبیت روزافزون این پیام رسان دارد. همین مساله موجب شده است توسعه دهندگان آن، کار افزودن امکانات و قابلیت‌های مختلف را با جدیت بیشتری انجام دهند. در راستای این موضوع، نسخه پرمیوم تلگرام هم در دسترس کاربران قرار گرفته است.

این سرویس پولی دارای ویژگی‌های انحصاری اضافی مانند انجام آپلودهای فایل‌های با حجم بیشتر، نداشتن تبلیغات و … است و با قیمتی بین ۵ تا ۶ دلار به کاربران ارائه می‌شود.

سرویس اشتراک جدید تلگرام به کاربران امکان می‌دهد از ویژگی‌های اضافی منحصر به فرد موجود در این برنامه پیام رسان استفاده کنند. این شرکت با اعلام راه‌اندازی نسخه پرمیوم تلگرام در یک پست وبلاگی گفت که سرویس جدید پولی به آن‌ها این امکان را می‌دهد که تمام ویژگی‌هایی را که کاربران در طول سال‌ها تقاضا کرده بودند به سرویس پیام رسان اضافه کنند. البته دسترسی رایگان به تلگرام همچنان میسر است.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین

نحوه دریافت نسخه پرمیوم تلگرام

برای دریافت اشتراک جدید پرمیوم تلگرام باید آخرین نسخه برنامه را دریافت کنید. اگرچه به نظر می‌رسد این به روز رسانی هنوز برای کاربران اندروید منتشر نشده و فعلا فقط در دسترس کاربران اپل قرار گرفته است. بنابراین کاربران اندرویدی برای عضویت در تلگرام پرمیوم باید کمی بیشتر منتظر بمانند.

هزینه تلگرام پرمیوم چقدر است؟

هزینه این نسخه جدید غیر رایگان معادل ۵ تا ۶ دلار است. البته این شرکت قیمت را در پست وبلاگ به طور رسمی اعلام نکرده است، اما با بررسی برنامه در بازار کشور هند، هزینه اشتراک آیفون ۴۶۹ روپیه معادل ۶ دلار محاسبه شده است. در عین حال، هزینه ماهانه اشتراک ۵.۴۹ یورو یعنی ۵.۷۷ دلار در نظر گرفته شده است.

ویژگی‌های تلگرام پرمیوم

مجموعه ویژگی‌های نسخه پرمیوم تلگرام شامل رفع برخی محدودیت ها، آپلود فایل‌های بزرگ‌تر، دانلود سریع‌تر، نبود تبلیغات و … است. البته خوشبختانه کاربران نسخه رایگان هم توانایی دانلود اسناد بسیار بزرگ و مشاهده استیکر‌های ارسال شده توسط کاربران نسخه پرمیوم را دارند. در ادامه به مجموعه کاملی از ویژگی‌های اضافی تلگرم پرمیوم اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های نسخه پرمیوم تلگرام
نسخه پرمیوم تلگرام

آپلود فایل‌هایی با حجم ۴ گیگابایت

کاربرانی که هزینه را پرداخت کرده اند می‌توانند فایل‌هایی تا سقف ۴ گیگا بایت را آپلود و ارسال کنند. این در حالی است که افرادی که نسخه رایگان تلگرام را استفاده می‌کنند می‌توانند فایل‌هایی با حجم ۲ گیگابایت را آپلود کنند. البته گفتنیست این کاربران می‌توانند فایل‌های ۴ گیگابایتی ارسال شده توسط کاربران نسخه پرمیوم را دانلود کنند.

دانلودهای سریع‌تر

کاربران نسخه پرمیوم تلگرام می‌توانند رسانه‌ها یا فایل‌های دیگر را با حداکثر سرعت دانلود کنند. این شرکت در پست وبلاگ خود خاطر نشان کرد که کاربران می‌توانند همه چیز را در فضای ذخیره سازی ابری نامحدود خود با همان سرعتی که شبکه‌شان ارائه می‌دهد در دسترس داشته باشند.

کاهش محدودیت‌ها

کاربران تلگرام پرمیوم تقریبا هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات تلگرام نخواهند داشت. آن‌ها می‌توانند ۱۰۰۰ کانال را دنبال کرده، حداکثر ۲۰ پوشه چت با حداکثر ۲۰۰ چت ایجاد کنند، حساب چهارمی را به برنامه تلگرام خود اضافه، ۱۰ چت را در لیست اصلی پین کرده و تا ۱۰ استیکر مورد علاقه‌شان را ذخیره کنند. تمام اینها تقریبا دو برابر امکاناتی است که نسخه رایگان تلگرام در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

تبدیل صدا به متن

با این سرویس جدید، کاربران می‌توانند در موقعیت‌هایی که امکان گوش دادن به فایل‌های صوتی را ندارند، آن‌ها را به متن تبدیل کنند. همچنین می‌توانند برای بهبود کیفیت متن تبدیل شده، آن‌ها را رتبه بندی کنند.

استیکرها و واکنش‌های بیشتر

کاربران پرمیوم به استیکرهای بیشتر، انیمیشن‌های تمام صفحه و همچنین ۱۰ ایموجی جدید دسترسی دارند که البته توسط کاربران تلگرام رایگان قابل مشاهده است.

استیکرهای پرمیوم تلگرام

مدیریت چت

ابزار جدیدی که در این سرویس ارائه شده مدیریت چت است. مشترکان نشخه پرمیوم تلگرام می‌توانند در پیش فرض‌های پوشه چت خود تغییراتی ایجاد کنند تا برنامه همیشه در یک پوشه سفارشی باز شود. مشترکین همچنین می‌توانند تنظیماتی را در حریم خصوصی و امنیت فعال کنند تا به طور خودکار چت‌های جدید را بایگانی و بی صدا کند.

عکس‌های پروفایل متحرک و نشان‌های پرمیوم

مشترکان پرمیوم می‌توانند در پروفایل‌شان عکس‌های متحرک قرار دهند که توسط همه کاربران قابل مشاهده است. آن‌ها همچنین یک نشان ویژه ستاره آبی در کنار نام خود در لیست چت، سرصفحه‌های چت و لیست اعضاء در گروه‌ها دریافت می‌کنند.

طراحی مجدد نمادهای برنامه

سه نماد جدید به این سرویس اضافه شده است. نمادهای ستاره، آسمان شب و هواپیمای توربو که کاربران می‌توانند آن‌ها را به صفحه اصلی خود اضافه کنند تا با پس زمینه برنامه‌شان مطابقت بیشتری داشته باشند.

نمادهای جدید تلگرام

نبود تبلیغات

در برخی کشورها تلگرام پیام‌های اسپانسرها را در کانال‌های بزرگ و عمومی نشان می‌دهد. با وجود اینکه این تبلیغات به هزینه‌های عملیاتی تلگرام کمک می‌کند اما دیگر برای مشترکین نسخه پرمیوم تلگرام نشان داده نمی شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن