برترین اخباررویداد‌هازندگی هوشمندسلامت

نشست خبری “از صفرتاسفر” برگزار شد

امتیاز دهی

مستقل سفر کنید!

امروز دوشنبه، نشست خبری نخستین رخداد “تهران تراول شو” با حضور حامی اصلی، برگزارکنندگان این رویداد و رضا پاکروان یکی از سخنرانان اصلی این رویداد که از رکورداران جهانی گینس است برگزار شد.

“از صفر تا سفر” با هدف ترویج فرهنگ سفر جسورانه 2و 3 آذرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود و میزبان بیش از 200 نفر از علاقمندان به سفر است. رضا پاکروان دلیل برگزاری از این رویداد را ترویج فرهنگ صفر جسورانه عنوان کرد و گفت:« ما معتقدیم سفر مستقل به همه افراد کمک می‌کند تا بتوانند تجربیات حیرت‌انگیزی کسب کنند.» او ادامه داد:« طی سال‌های گذشته‌ با سوال‌های مختلفی از سوی ایرانیان مواجه بودم که درباره شیوه‌های سفر مستقل بود. درباره اینکه قدرت ریسک نداشتند و از سفر کردن و رسیدن به آرزوهایشان برای دیدن نقاط مختلف می‌ترسیدند و دنبال راه حل بودند. این رویداد قرار است به همه این سوالات پاسخ بدهد.»

او معتقد است:« پول، زمان، ترس از تنهایی، زبان، کارتمام وقت، خانواده و داشتن فرزند هیچ کدام مانع از سفر کردن نیستند و تنها بهانه‌اند.» این رویداد میزبان سه نفر از گردشگران حرفه‌ای از سرتاسر دنیاست.
پاکروان با معرفی تک تک سخنرانان درباره تجربیات آنها توضیح داد: «تیموتی ورن، گردشگر فرانسوی یکی دیگر از مربیان این همایش است. او به بيش از ٤۰ كشور در سرتاسر ۵‌ قاره سفر کرده و به تنهایی طول نروژ، بیابان‌های پاتاگونیای شیلی و ‌کوه‌‌های صخره‌ای ‌کانادا و هیمالایای نپال را رکاب زد‌ه است. ژاله فیروزبخت نیز موفق شده علاقه اش به دنياي مُد و سفر كردن را باهم تلفيق كند و به عنوان یک خريدار ارشد براي يكی از بزرگ‌ترين شركت های اروپایی کار‌ ‌‌کند. لوکا الفاتی اهل ایتالیا هم تا به حال به صد کشور سفر کرده است. ویکی از بهترین راهنمایان سفر به دشت لوت ایران است.»

bamilo

او در بخشی از این نشست خبری به امکاناتی که ایرانیان در اختیار دارند و از آن استفاده نمی‌کنند، اشاره کرد:« ما در ایران عادت داریم جاده‌های مستقیم را طی کنیم همه فقط سفر به شمال را بلدند در صورتی که مناطق حیرت‌انگیزی در سیستان و بلوچستان و بوشهر وجود دارد. ما سعی داریم در قالب این رویدادها دریچه تازه‌ای را در ذهن ایرانیان باز کنیم تا بتوانند سفر متفاوتی را تجربه کنند.»

در ادامه این نشست خبری رضا غیابی، از طرف تیم برگزارکننده‌ی این رویداد از اهمیت فرهنگ سفر و جسارت برای رشد و توسعه یک کشور گفت:« ما باور داریم این رویداد می‌تواند به ایرانیان علاقمند به سفر کمک کند تا بتوانند سفر جسورانه و مستقل را تجربه کنند و مقصد بعدی خود برای سفر را پیدا کنند.» او ادامه داد: « ما معتقدیم که این روزها با وجود اینترنت سفر کردن بسیار راحتتر از قبل است و می‌توان با دانستن تکنیک‌هایی که ما در این رویداد قصد آموزش آن را داریم، به راحتی مستقل و متفاوت سفر کرد و گستره‌ی فکری خود را گسترش داد.»

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل بامیلو حامی اصلی این رویداد هم با اشاره به اینکه بامیلو به عنوان یکی از پیشروان عرصه تجارت الکترونیک در ایران سعی دارد تا فرهنگ استفاد از خدمات اینترنتی در همه عرصه‌ها را برای ایرانیان معرفی کند گفت:« بامیلو در آستانه بزرگترین حراج سال یعنی حراجمعه سعی کرد در کنار برگزارکنندگان این رویداد باشد و بخشی از رسالت خود را برای حمایت از اولین اتفاقات مثبت در حوزه گردشگری مستقل را به انجام برساند. ما در بامیلو همیشه طرفدار اتفاقات نوآورانه و فرهنگ‌ساز هستیم، نمونه آن هم معرفی بزرگترین حراج سال بامیلو حراجمعه است.»
او ادامه داد:« امسال سعی کردیم در حراجمعه گروه کالاهای مربوط به طبیعت‌گردی و سفر را گسترش دهیم وامیدواریم همه علاقمندان به سفر بتوانند امسال در همین فصل راهی یک سفر جسورانه شوند.»

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن