نقدها و مجادلات خانه هوشمند

خانه هوشمند (اتوماسیون خانگی) از جدایی پلت فرم ها و فقدان استانداردهای فنی در برقراری ارتباط بین آنها رنج می برد. وضعیتی که در آن انواع دستگاه های خانه هوشمند چه از نظر سخت افزار و چه از نظر نرم افزار در حال اجرا بر روی آنها، با هم متفاوت می باشند که باعث سخت شدن کار توسعه می شود چرا که تجهیزات با استانداردهای مختلف نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در این حالت مصرف کنندگان در ساخت آینده خود بر اساس اینترنت اشیا با وجود دستگاه های هوشنمد متفاوت در نرم افزار یا سخت افزار با پروتکل های اختصاصی که ممکن است محو شوند و یا با مشکل استفاده و یا ارتباط آنها با دیگر وسیله ها مواجه شوند دچار تردید می شوند.

استفاده از دستگاه های اتوماسیون خانگی طبیعتا مشکل امنیت را بوجود می آورد زیرا که رفع اشکالات موجود در سیستم در حال کار اغلب کاربران در دستگاه های قدیمی تر و ارزان قیمت تر امکان پذیر نمی باشد. محققان می گویند که شکست فروشندگان در پشتیبانی از دستگاه های قدیمی تر در به روز رسانی ها باعث شده است بیش از ۸۷٪ از دستگاه های فعال آسیب پذیر شوند.

در این میان شرکت هایی از قبیل ورا کنترل فعالیت خود را در زمینه خانه هوشمند شروع کرده اند که هدف آنها ادغام دستگاه های خانه هوشمند با استانداردهای متفاوت با یکدیگر و ایجاد پروتکلی برای برقراری ارتباط بین آنها می باشد در حالی که بروزرسانی دستگاه های این شرکت ها در تمام آنها در هر زمانی امکان پذیر می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search