ایکس باکسپلی استیشنکامپیوتریکسب و کار

رسیدن به نمره‌ی 90 در متاکریتیک دلیل تاخیر بازی Cyberpunk 2077 بوده است

امتیاز دهی

هدف استودیوی «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red) همواره این بوده است که بهترین تجربه‌ی ممکن را از بازی Cyberpunk 2077 ارائه دهد.

انتشار بازی Cyberpunk 2077 درحالی که توسعه‌اش به پایان رسیده، به‌تازگی به سه هفته‌ی بعد موکول شد و اگرچه این تاخیر تنها به مدت سه هفته است، این نکته که این سومین تاخیر این عنوان در سال جاری میلادی به حساب می‌آید و همچنین اینکه سی‌دی پراجکت رد وعده داده بود که دیگر عرضه‌ی آن را به تعویق نمی‌اندازد، باعث ناراحتی بازیکنان شده است.

با این حال، سی‌دی پراجکت رد همچنان بر اینکه تصمیم درست را گرفته مصر است. طی گزارش مالی اخیر این استودیو، سازندگان بازی Cyberpunk 2077 اظهار داشته‌اند که قصد دارند به میانگین نمرات 90 به بالا در متاکریتیک دست پیدا کنند و انتشار این عنوان را باری دیگر به تعویق انداخته‌اند تا اطمینان یابند که به این مهم می‌رسند. «آدام کیسینکی» (Adam Kicinski)، مدیر عامل سی‌دی پراجکت رد چنین بیان داشته است:

در خصوص انتظارات متاکریتیک، […] باور داریم که تاخیر 21 روزه نباید چیزی را تغییر دهد. صرفاً فروش را تغییر می‌دهد و ما روی چشم‌اندازی بلند مدت در زمینه‌ی فروش متمرکز هستیم. این با کیفیت تضمین می‌شود و هیچ چیز دیگری مهم نیست. کیفیت بهتر و بازخورد اولیه‌ی بهتر به بازی همیشه به سود فروش است؛ به همین دلیل است که انتشار را به تاخیر می‌اندازیم.

«میکال نوواکوسکی» (Michal Nowakowski)، معاون توسعه‌ی کسب و کار نیز تکرار کرده که عرضه‌ی عنوانی که به میانگین نمرات 90 به بالا در متاکریتیک برسد، یکی از دلایل اصلی این تاخیر بوده است.

در رابطه با متاکریتیک، ما همچنان هدف از نمره‌ی 90 به بالا داریم و چیزی اینجا تغییر نکرده است؛ این هنوز هدف ما است و همان‌طور که آدام اشاره کرد، این دلیل اصلی برای به تعویق انداختن عرضه است. ما می‌خواهیم که این بازی را هرچه بیشتر تثبیت کنیم. ترجیح می‌دهیم که در حال حاضر جلوی شما کمی شرمنده باشیم تا اینکه هنگامی که بازی عرضه شد شرمنده شویم.

سی‌دی پراجکت رد پس از اعلام تاخیر دوباره‌ی بازی Cyberpunk 2077، طی بیانیه‌ی خود اعلام کرد که به زمانی اضافی نیاز داشتند تا  9 نسخه‌ی مختلف این عنوان (شامل نسخه‌های مدل‌های مختلف کنسول‌های نسل جاری) که باید به‌صورت همزمان منتشر گردند را هرچه بیشتر بهینه‌سازی و تثبیت کنند. این استودیو به‌تازگی همچنین اظهار داشت که اگرچه Cyberpunk 2077 روی پی‌سی و کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس به خوبی به اجرا در می‌آید، کار نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان همچنان در جریان است.

 بازی Cyberpunk 2077 حال قرار است در 10 دسامبر مصادف با 20 آذر روی پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سریز ایکس و گوگل استادیا به انتشار برسد. همچنین دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان آن قابلیت دریافت رایگان نسخه‌ی نسل جدید را خواهند داشت. باید منتظر ماند و دید که پس از این تاخیرهای متعدد و پروسه‌ی توسعه‌ی طولانی مدت این عنوان، در نهایت تجربه‌ای را شاهد خواهیم بود که انتظارات طرفداران و همچنین استودیوی سی‌دی پراجکت را برآورده کند یا خیر. تحلیل‌گر شناخته‌شده «مایکل پکتر» (Micheal Pachter) اخیراً پیش‌بینی کرده است که این بازی میانگین نمرات 92 را در متاکریتیک کسب می‌کند و در سال اول عرضه‌اش موفق به فروش 15 میلیون نسخه می‌شود.

نظر شما درباره‌ی بازی Cyberpunk 2077 و تاخیر اخیر آن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن