هجده شیوه برای کاهش هزینه های سفر- قسمت اول

در فکر این هستید که به زودی به سفر بروید؟ مطمئن نیستید که آیا پول کافی برای سفر کردن دارید یا نه؟ در اینجا قصد داریم چند راهکار ساده را به شما توضیح دهیم که با استفاده از آنها از هزینه های سفرتان بکاهید. در این گزارش دو قسمتی ۱۸ نکته ساده را برایتان توضیح می دهیم. در بخش اول این گزارش، ۸ نکته را مطالعه می کنید:

۱-اجاره طولانی مدت یک آپارتمان:

این کار می تواند صرفه جویی زیادی در پولتان بکند. به عنوان مثال اجاره هفتگی آپارتمانها به مراتب گرانتر از اجاره یک ماهه آپارتمان است. گاهی وقتها حتی پیش می آید که آپارتمانهای مشابهی را پیدا می کنید که قیمتهای مشابهی هم دارند ولی یکی از آپارتمانها با همان مبلغ برای یک هفته اجاره داده می شود و آپارتمان دیگر برای یک ماه. این باعث می شود که بتوانید مدت زمان طولانی تری سفر کنید و درعین حال، درآن خانه حس راحتی کنید؛ گویی که خانه خودتان است.

۲-موافق اجاره آپارتمان نیستید؟:

اگر از ایده ماندن در آپارتمان استقبال نمی کنید، بهتر این است که به جای هتل، به هاستل بروید. شاید در هاستل کمی احساس امنیت کمتری داشته باشید ولی این کار باعث می شود هزینه سفرتان به مراتب کمتر شود و بدین ترتیب می توانید زمان سفرتان را طولانی تر کنید. اگر بخواهید، خیلی از هاستل ها، اتاق های خصوصی هم دارند. پس می توانید در کنار بهره گیری از حریم خصوصی خودتان، از امکان برقرار کردن ارتباطات با سایر مسافران هاستل لذت ببرید

۳-بودجه کمی دارید؟:

به سایت couchsurfing.com سری بزنید. در آنجا با افراد محلی و دوستان جدیدی آشنا می شوید که حاضرند در خانه شان به شما جایی برای ماندن بدهند. سعی کنید تاقبل از سفر، در این سایت امتیاز کسب کنید. چرا که همانطور که شما می خواهید تا میزبانی مورد اعتماد داشته باشید، قطعا میزبانان شما هم به دنبال میهمان مورد اعتمادی هستند. این راهی فوق العاده برای آشنا شدن با افراد محلی، در هر منطقه ای که به آنجا سفر می کنید است.

۴– در فصول ارزان سفر کنید:

سفر کردن در فصول ارزان قیمت (Low Season)، پیشنهاد دیگر ما به شماست. مسافرت کردن در فصول ارزان قیمت به شما کمک می کند تا پول زیادی را ذخیره کنید؛ دراین بازه زمانی، نه تنها پول کمتری برای خرید بلیط هواپیما می پردازید، بلکه اقامتگاه ها نیز ارزانتر خواهند بود.

۵– سفر به مقاصد خوش قیمت:

شاید شما بتوانید با قیمتی به مراتب ارزانتر از آنچه تصور می کردید، به مقصد گران قیمت موردنظرتان سفر کنید، اما در عین حال اگر مقصد ارزان قیمت تری را انتخاب کنید، می توانید پول بیشتری ذخیره کنید.

۶– غذایتان را خودتان بپزید:

اگر آپارتمان اجاره کرده باشید، کارتان راحت تر است. اما هاستلها هم معمولا آشپزخانه مشترکی دارند که می تواند کار شما راه بیندازد. اگر هم دوست ندارید آشپزی کنید، می توانید در خیابانهای غذاهای ارزان قیمتی پیدا کنید. تقریبا درتمام شهرهای دنیا غذاهای ارزان خیابانی پیدا می شوند که معمولا خوشمزه هم هستند.

۷– استفاده از خطوط هوایی ارزان:

در اروپا و آسیا خطوط هوایی ارزان قیمت تری هم هستند که قطعا ارزشش را دارد که از آن خطوط هوایی استفاده کنید. گاهی وقتها سفر با این خطوط هوایی حتی ارزان تر از سفر با قطار هستند.

۸- رزرو بلیطهای ارزان قیمت:

بلیطتتان را از قبل رزرو کنید و اندکی قبل از پرواز و قطعی کردن بلیط، دوباره قیمت بلیطها را چک کنید؛ چون گاهی بلیطهای دقیقه نودی پیدا می شود که قیمت فوق العاده مناسبی دارند. البته معمولا وقتی از مدتها قبل بلیطتان را رزرو کرده باشید، با قیمت خیلی خوبی می توانید آن را تهیه کنید ولی گاهی هم قیمت این بلیطهای دقیقه نودی، شما را متعجب می کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا