برترین اخبارزندگی هوشمندلوازم خانگی

همیاری برای مهمانی‌های بزرگ

امتیاز دهی

خانواده‌های بزرگ و مهمانی‌هایشان همیشه تصویری شاد و خوشحال‌ را در ذهن‌ها به جای می‌گذارند. اما این مهمانی‌ها همیشه یک پشت صحنه‌ هم دارد که شاید خیلی از ما متوجه آن نباشیم.

من در خانواده‌ای کوچک به دنیا آمدم و همیشه آن مهمانی‌های شلوغ برایم جذاب بود. تا اینکه در مهمانی بزرگ تولد فرزند همسایه‌مان شرکت کردم. مهمانی شلوغ‌، پر از شادی و هیاهو بود. اما بعد از یک ساعت که تمام شد چیزی که باقی ماند انبوهی از ظروف و لیوان‌ها بود که دست به دست ‌گشته و حالا در آشپزخانه انباشته شده بود.

لحظه‌ای به خانم همسایه‌مان فکر کردم که حالا مجبور است کلی وقت صرف جدا کردن ظرف‌های بزرگی کند که احتمالا در ماشین ظرفشویی‌شان جا نمی‌شود  و خب احتمالا مجبور هستم در شستشوی آنها هم کمک‌شان کنم.

وقتی برای کمک تعارف کردم، همانطور که به سمت ماشین ظرفشویی می‌رفت برایم توضیح داد که ماشین‌ ظرفشویی ۱۴ نفره‌ای که به تازگی از سامسونگ خریده‌اند دیگر خیال آنها را از این مسئله راحت کرده است. اساسا این مدل ظرفشویی را برای همین انتخاب کرده‌اند که در این مهمانی‌ها خستگی در تن‌شان نماند.

حالا که نیازی به شستن با دست نبود تصمیم گرفتم در چیدن ظروف داخل ماشین کمک کنم. راستش کنجکاو بودم ظرفشویی با این قابلیت را از نزدیک برانداز کنم. وقتی نوبت قابلمه‌ها رسید سردرگم بودم که آنها را چطور داخل ماشین جا کنم وچطور قابلمه های چرب بوسیله ماشین ظرفشویی می‌تواند کامل شسته شود. خانم همسایه که تردید من را دید برایم توضیح داد که سبد بالایی این ماشین قابل جابجایی است تا بتوان فضایی تا ۳۶ سانتی‌متر بزرگ‌تر را در سبد پایین ایجاد کرد و قابلمه‌ها را آنجا قرار داد.

جالب این بود که حتی سینی‌های خیلی چرب ماکارونی را هم به من می‌داد که داخل ماشین بگذارم و وقتی گفتم بهتر است اول آنها را با آب داغ آب بکشد لبخندی زد و گفت: «این ماشین ظرفشویی را انتخاب کردم که دوباره کاری نکنم، خودش همه را کاملا تمیز می‌کند.»

این ماشین ظرفشویی با داشتن تنها بازوی شستشوی خطی در دنیا (تکنولوژی منحصر به‌فرد Waterwall) با پوشش کامل فضای دستگاه شستشوی کامل و یکدستی را برای تمام ظروف به ارمغان می‌آورد. در ضمن با انتخاب ناحیه شستشوی قدرتمند (Zone Booster) لجوج ترین لکه ها هم براحتی تمام پاک می‌شوند.

در جواب من که گفتم این ماشین برای خانواده شما که پرجمعیت‌ هستید خوب است، توضیح داد که اتفاقا فرقی نمی‌کند، گزینه نیم‌شور این مدل باعث می‌شود بتوانیم حتی مقدار خیلی کمی ظرف را هم براحتی بشوییم. به این ترتیب دیگر اسرافی در مصرف آب یا برق اتفاق نمی‌افتد یعنی خود دستگاه تشخیص می‌دهد متناسب با مقدار ظرف داخل دستگاه، چقدر آب باید مصرف کند.

دیدن این مدل ظرفشویی آنقدر برایم جذاب بود که بخواهم بیشتر درباره‌اش بررسی کنم. مدل D164 اسمی بود که خانم همسایه برایم گفت و در یک جستجوی ساده متوجه شدم این واقعا همان گزینه مناسب برای من است.

داشتن شش برنامه شست‌وشو یعنی من برای هر شرایطی یک برنامه مناسب خواهم داشت. علاوه بر تمامی مزایایی که خانم همسایه ذکر کرد، مدل D164 با داشتن برنامه شستشوی روزانه می‌تواند ظروف مصرفی روزانه را تنها در 55 دقیقه بصورت کامل بشورد.

هرچند خانواده‌ای کم جمعیت دارم اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که با داشتن مدل D164 سامسونگ، دستیاری خواهم داشت که در هر شرایط چه بشقاب و کارد بعد از صبحانه و چه انبوه ظرف‌های بعد از مهمانی‌های فامیلی و چه قابلمه های بسیار چرب،  همیشه می‌تواند کار شستن ظرف‌ها را به شکل مناسبش انجام دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن