تکنولوژی

ویرجین گلکتیک برنده سفر رایگان به فضا را اعلام کرد

امتیاز دهی

شرکت «ویرجین گلکتیک» (Virgin Galactic) اخیراً بالاخره برنده بسیار خوش شانس سفر رایگان به فضا را اعلام کرده است.

ویرجین گلکتیک به‌تازگی برنده سفر زیر مداری رایگان به فضا را مشخص کرده است. «کیشا اس.» (Keisha S.)، مربی سلامت و مهماندار سابق هواپیما از آنتیگوآ در دریای کارائیب، برنده یک بلیط دو نفره است که قیمت هر صندلی آن به 450 هزار دلار می‌رسد. وی دختر خود را که دانشجوی اخترفیزیک است به همراه خود به فضا خواهد برد.

«ریچارد برانسون» (Richard Branson)، موسس ویرجین گلکتیگ به شخصه خبر جایزه سفر رایگان به فضا را به کیشا اس. داده است که بخشی از تلاش این شرکت جهت تبلیغ هرچه بیشتر این برنامه خود به شمار می‌رود. ریچارد برانسون خود پیش‌تر در ماه ژوئیه پروازی آزمایشی به فضا داشت.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین

برنده سفر رایگان به فضا درباره این موضوع چنین گفته است:

من کل عمرم عاشق پرواز و فضا بودم و این رویایی است که به واقعیت پیوسته است.

امیدوارم به همراه دخترم بتوانیم نسل بعدی را برای دنبال کردن رویاهایشان تحت تاثیر قرار دهیم.

برنده این سفر رایگان به فضا به همراه دخترش، ابتدا با بوستر VMS Eve تا ارتفاع حدود 15 هزار متر و سپس با فضاپیمای Unity تا ارتفاع حدود 86 هزار متر پرواز خواهند کرد و یک دوره کوتاه بی‌وزنی را تجربه خواهند کرد به‌طوری که می‌توانند دور کابین شناور باشند و از فضا به زمین نگاه کنند.

در حال حاضر تاریخ مشخصی برای این پرواز مشخص نشده اگرچه با توجه به اینکه ویرجین گلکتیک همچنان به انجام آزمایش می‌پردازد، بعید است که تا انتهای سال 2022 چنین اتفاقی رخ بدهد.

بیش از 164 هزار نفر در این مسابقه جهت دستیابی به سفر رایگان به فضا شرکت کرده‌اند و مجموعاً مبلغ حدود 1.7 میلیون دلار را به خیریه Space for Humanity اهدا کرده‌اند. این مبلغ اهدایی صرف برنامه Citizen Astronaut خواهد شد که هدف از فرستادن افراد بیشتری به فضا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن