پوشش فیبر نوری برای ۱۲ میلیون خانوار توسط رایتل، مبین و مخابرات

پروانه یکپارچه شبکه و خدمات (UNSP) به سه اپراتور مخابرات ایران، رایتل و مبین‌نت توسط وزیر ارتباطات اعطا شد.

به گزارش زیمانیوز با اخذ این پروانه شرکتهای مخابرات ایران متعهد به ایجاد ۷ میلیون، مبین نت ۳ میلیون و شرکت رایتل ۲ میلیون (در مجموع ۱۲ میلیون) پوشش خانوار در پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها شوند.

بر اساس این گزارش در حاشیه جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پروانه UNSP‌ به این شرکت‌ها اعطا شده است.

بنا به اعلام روابط عمومی وزارت ارتباطات شرکت‌هایی که اکنون موفق به دریافت پروانه UNSP شده‌اند، پیش از این در پروژه FTTH فعالیت خود را آغاز کرده و تعهداتی را پذیرفته بودند.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه اعطای پروانه UNSP‌ به شرکت‌های مخابرات ایران، رایتل و مبین‌نت گفت: امسال غیر از اینکه برای افزایش «پوشش» تلاش می کنیم، به طور جدی «نهضت اتصال» را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

زارع‌پور افزود: پیش از این در حوزه ارتباطات ثابت شاهد یک عقب ماندگی جدی بودیم و همواره در ۱۰ سال گذشته کشورمان در این حوزه در رنگینک‌های جهانی در انتهای لیست قرار داشت که این اصلا شایسته مردم ایران نبود.

او اضافه کرد: ما از ابتدای دولت پس از مشورت با متخصصان و فعالان صنعت ارتباطات کشور به این نتیجه رسیدیم که تنها راه حل ریشه‌ای مشکل ارتباطات کشور، پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهاست.

زارع‌پور افزود: در این پروژه بر اساس داشبوردی که به منظور ارائه گزارش آنلاین در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گرفته (iranfttx.ir) تا امروز بیش از ۷ میلیون خانوار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و به کاربران سرعت‌های هزار مگابیتی ارائه شده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اینکه تلاش می‌کنیم عدد کنونی پوشش را تا پایان سال دو برابر کنیم، گفت: یک اتفاق خوب دیگر در راستای تصویب قوانین توسعه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها این بود که براساس قانون برنامه هفتم توسعه باید سالی ۴ میلیون خانوار را به فیبرنوری متصل کنیم.

او افزود: بنابراین امسال غیر از اینکه برای افزایش «پوشش» تلاش می‌کنیم، به طور جدی «نهضت اتصال» را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه حتما برای این کار بزرگ از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می کنیم، اظهار امیدواری کرد: تا ملحق شدن این سه اپراتور به پروژه و افزایش تعداد اپراتورها به ۱۰ اپراتور بتوانیم بهترین سرویس‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا