پیش بینی حضور ۵۰۰ استارتاپ؛ ایستگاه نوآوری شریف افتتاح شد

فاز اول ایستگاه نوآوری شریف به عنوان محلی برای استقرار شرکت های دانش بنیان و استارتاپی با حضور معاون علمی و فناوری افتتاح شد.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از  خبرنگار مهر، محمد معید ملک زاده سرپرست ایستگاه نوآوری شریف در افتتاحیه ایستگاه نوآوری شریف با بیان اینکه این محل ۴۰ هزار مترمربع زیربنا دارد، گفت: پیش بینی شده که ۵۰۰ استارتاپ و شرکت در این ایستگاه مستقر شوند.

وی با اشاره به بخش ها و حوزه های فعالیت ایستگاه نوآوری شریف اظهار داشت: نانو، زیست فناوری، آب، انرژی و محیط زیست، خدمات شهری، حمل و نقل، سلامت، فناوری اطلاعات از بخش ها و حوزه های فعالیت شرکت ها و استارتاپ ها در ایستگاه نوآوری شریف هستند.

ملک زاده با بیان اینکه در حال حاضر فاز اول این ایستگاه افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: این محل را با همکاری شهرداری و حمایت معاونت علمی طی قراردادی ۲۰ ساله اجاره کرده ایم.

سرپرست ایستگاه نوآوری شریف افزود: تا یک سال و نیم آینده که فاز به فاز پیش خواهیم رفت، این ایستگاه را تکمیل می کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه دو ماه آینده فاز دوم ایستگاه نوآوری شریف را با همکاری وزارت بهداشت راه اندازی می کنیم، تصریح کرد: همچنین بنا داریم فاز سوم را با صدا و سیما راه اندازی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ۳۰ تیم استارتاپی در این ایستگاه مستقر شده اند و بیشترین آنها در حوزه آب و انرژی هستند.

سرپرست ایستگاه نوآوری شریف با بیان اینکه رنج سنی افراد در این ایستگاه ۲۵ تا ۳۵ سال است، خاطرنشان کرد: بنا داریم با شتاب دهنده ای روی پایلوت دو واکسن همکاری کنیم.

ملک زاده اظهار داشت: بیشتر فعالیت استارتاپها در فاز اول به ترتیب آب و انرژی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، سلامت و نانوزیست فناوری و خدمات شهری هستند.

در ادامه علی یقطین رئیس هیئت مدیره یک موسسه کسب و کار در ایستگاه نوآوری شریف گفت: اینجا تبدیل به بزرگترین مجتمع استارتاپی تهران خواهد شد و پیش بینی می شود که ۵۰۰ استارتاپ در آن حضور داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search