تکنولوژیسخت افزار

چرا کارت های گرافیک GIGABYTE™ در اورکلاکینگ می درخشند؟

امتیاز دهی

اورکلاک کارت گرافیک با استفاده از نرم افزار های اختصاصی شرکت های تولید کننده روند بسیار ساده و سریعی دارد. به همین جهت بسیاری از کاربران می توانند با استفاده از نرم افزار اختصاصی نسبت به افزایش فرکانس پردازنده و حافظه گرافیکی اقدام کنند اما در پشت پرده، مجموعه ای از فناوری ها و تجهیزات پیشرفته به کار می رود تا قطعات امکان فعالیت پایدار در فرکانس های بالاتر را داشته باشند. کارت های گرافیک GIGABYTE™ از ویژگی هایی حرفه ای و مهندسی شده بهره می برند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

مرتب سازی تراشه ها با تکنولوژی Gauntlet™

اورکلاک پردازنده گرافیکی همواره در اولویت برای کاربران نیمه حرفه ای و حرفه ای قرار دارد و به همین منظور کیفیت چیپ گرافیکی باید در سطح بالایی قرار داشته باشد. از این رو گیگابایت برای محصولات سری Xtreme Gaming و G1 Gaming خود از روش مرتب سازی موسوم به Gauntlet بهره می برد که تضمین کننده کیفیت بالای پردازنده گرافیکی از طریق استفاده از GPU های دستچین شده است. قابلیت دستیابی به فرکانس بالاتر و پایداری بیشتر در حالت اورکلاک، دو مزیت مهم برای پردازنده های انتخاب شده با روش مرتب سازی Gauntlet است.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین

22

بایوس اختصاصی برای LN2

اورکلاک حرفه ای با استفاده از نیتروژن مایع یک راه حل عالی برای ثبت فرکانس بالاتر از حد معمول است. پس از نصب تجهیزات مورد نیاز، باید فرکانس مورد نظر خود را به دفعات مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت مقدار پایدار را به دست آورید. گیگابایت برای سرعت بخشیدن به روند اورکلاک حرفه ای، بایوس اختصاصی LN2 را در نظر گرفته که بالاترین فرکانس هسته و حافظه با فشردن کلید اختصاصی، اعمال می شود.

-2

مدار تغذیه قدرتمند با تجهیزات Ultra Durable

مدار تغذیه یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیاز های یک کارت گرافیک با قابلیت اورکلاک است. به طور معمول کارت های گرافیک مرجع از مدار تغذیه ای بهره می برند که برای استفاده از فرکانس استاندارد و کارخانه ای مناسب است. اما در حالت اورکلاک به مدار تغذیه قدرتمندتری نیاز دارید و اگر به مدت طولانی قصد استفاده از کارت گرافیک در حالت اورکلاک شده دارید، پایداری کارت به طور کامل به کیفیت و قدرت مدار تغذیه وابسته است. گیگابایت در محصولات سری Xtreme Gaming و G1 Gaming از مدار تغذیه بسیار قدرتمند با تجهیزات اختصاصی Ultra Durable استفاده می کند. ماسفت های به کار رفته در مجموعه Ultra Durable در دمای به مراتب کمتری فعالیت می کنند و کاهش دما سبب افزایش پایداری می شود. از سوی دیگر با کاهش حرارت مدار تغذیه و بهبود کیفیت ولتاژ شاهد افزایش طول عمر کارت گرافیک خواهیم بود.

مطالب مفید برای شما:  توئیتر قابلیت جدیدی را جهت گزارش اطلاعات نادرست درباره‌ی ویروس کرونا ارائه داده است

4.png-1

 

چوک و خازن مشابه با کارت Titan-X

تجهیزات مدار تغذیه شامل چوک و خازن به کار رفته در کارت های حرفه ای گیگابایت مشابه با قطعات به کار رفته در کارت گرافیک افسانه ای Titan X است. بالاترین راندمان و طول عمر در شرایط کارکرد متفاوت توسط چوک و خازن های اختصاصی گیگابایت به دست می آید.

 

نرم افزار تحت ویندوز OC GURU II

نرم افزار OC GURU II برای اورکلاک آسان و اعمال تغییرات در سیستم خنک کننده کارت های گرافیک گیگابایت طراحی شده است. این نرم افزار تحت ویندوز، امکاناتی مانند افزایش فرکانس هسته و حافظه گرافیکی، به روز رسانی مستقیم درایور و بایوس، تغییر ولتاژ و تنظیم سیستم خنک کننده را به ارمغان می آورد. با بهره گیری از OC GURU II قادر به تغییر نورپردازی و رنگ در سیستم خنک کننده محصولات سری Xtreme Gaming خواهید بود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن