برترین اخبارزندگی هوشمندصوتی و تصویری

چگونه کیفیت تصویر تلویزیون را بهبود بخشیم؟

تصاویر تلویزیونی امروزی بهترین تصاویری هستند که تابحال دیده شده اند. در واقع، آخرین تکنولوژی صفحه نمایش های 4K Ultra HD HDR  با محدوده رنگی بسیار وسیع برای پخش کنندگان و ارائه دهندگان محتوا بستری شده است برای رقابت تا برنامه هایی را ارائه دهند که کاملاً مورد قضاوت قرار می گیرند.

این تلویزیون های 2160 × 3840 دارای چهار برابر تراکم پیکسل مجموعه های فول HD هستند که این به معنای جزئیات بیشتر است. فن آوری های دیگر مانند نقطه کوانتومی، OLED و پانل های WCG افزایش یافته است که کیفیت هر پیکسل نیز بهبود یافته و در حال حاضر دارای عمق و لرزش است که تلویزیون های دیجیتال قدیمی را به طور مثبت به سمت پایین می کشد. تکنولوژی دیگری که امروزه انقلابی در صنعت تلویزیون است HDR که مخفف  High Dynamic Range (محدوده دینامیکی بالا) است و بسیاری از تلویزیون ها و دستگاه های رسانه ای (مانند Xbox One S) را می بینیم که ازاین تکنولوژی جدید استفاده می کنند.

با وجود این همه، هنوز هم می توان بهترین و بدترین ها را در سبدهای خرید مشاهده نمود.

اگر شما سهواً در صفحه تلویزیون جدید خود با مجموعه ی از پیش تعیین شده از رنگ یا رنگ های مرده مواجه شدید یا تمام پردازش تصویرها را به سمت حداکثر بردید (زیرا به نظرتان این بهترین راه حل است) و هیچ تغییری ندیدید متعجب خواهید شد که چرا اصلاً تلویزیون خود را عوض کردید؟

خبر خوب این است که تنظیم دقیق صفحه شما دشوار نیست (در حقیقت آسان است)، و شما واقعاً می توانید بدون اشتباه این کار را انجام دهید بدون اینکه جادوگر باشید.

حتی اگر متوجه اختلال حرکت و بهم ریختگی رنگ ها و تار شدن آن ها شدید، یک راه حل ساده برای شما داریم. فقط دکمه ی بازگشت به تنظیمات اولیه ی کارخانه (Factory Reset) را فشار دهید.

  1. از منابع و اتصالات مناسب استفاده کنید

این یک حقیقت آشکار است، اما برای اینکه بتوانید از تلویزیون خود بهترین را بدست آورید، باید بهترین را در آن قرار دهید.

  1. اطمینان حاصل کنید که منابع شما درست تنظیم شده است

مولفه های منبع معمولا گزینه های مختلفی از صفحه نمایش را دارند، اما به طور خاص براساس نمایشگرهایی که با EDID (اطلاعات شناسایی نمایش داده شده) با آنها روبرو هستند همکاری می کنند. شما می توانید به صورت دستی تغییراتی در این تنظیمات ایجاد کنید.

  1. نور محیط بر روی درک تصویر تاثیر می گذارد

یکی از ویژگی های مهم صفحه نمایش ال سی دی این است که آنها ذاتا رفتار متفاوت با توجه به سطوح نور محیط اتاق شما انجام می دهند. از آنجا که ال سی دی یک تکنولوژی صفحه نمایش با نور پس زمینه است، به طور فزاینده ای در یک اتاق تاریک مانند مشعلی روشن عمل می کند.

  1. از پیش تنظیم شده ها خوبند یا بد

نظریه پردازان می گویند اغلب تنظیمات پیش فرض تلویزیون ها واقعا تصویر را خراب می کنند و تنها راه برای دریافت یک تصویرعالی، این است که برای خودتان این کار را انجام دهید یا یک شخص برای شما تنظیم را انجام دهد.

  1. کنتراست خوب است

در تلویزیون های CRT قدیمی  کنترل کنتراست یک دردسر شدید بود. صفحه نمایش ال سی دی های مدرن دارای چنین مشکلی نیست و کنتراست می تواند به راحتی بالا باقی بماند.

  1. دنیای جدید رنگارنگ

نسل جدید تلویزیون ها به لطف تکنولوژی هایی مانند پانل Quantum Dot و Wide Color Gamut از طیف رنگی بیشتری نسبت به گذشته برخوردار هستند.

  1. تغییر سرعت حرکت

یکی از جنبه های چالش برانگیزعملکرد تصویر برای تلویزیون های LED ال سی دی، دست زدن به حرکت است. این قسمت را نیز می توانید از داخل منو تلویزیون به طور دلخواه تنظیم نمایید. وقتی راجع به این جنبه صحبت می کنیم منظور تولید فریم یا IFC در تلویزیون پاناسونیک، گزینه ی Trumotion در ال جی، motionflow در سونی و Motion Plus در سامسونگ می باشد.

  1. موقعیت، موقعیت، موقعیت

در نهایت موقعیت  می تواند عمیقاً تجربه ی مشاهده را بهبود بخشد. با توجه به نوع پانل، مجموعه ای از ال سی دی های LED در هنگام مشاهده زاویه دید منجر به از بین بردن کنتراست و رنگ می شوند و به صورت افقی و عمودی نیز اعمال می شود.

برای بهترین کیفیت تصویر، اطمینان حاصل کنید که دسترسی تمام موقعیت های صندلی به صورت مستقیم به تلویزیون امکان پذیر است. هنگام نصب بر دیوار، یک صفحه ی غیر زاویه ای بیش از حد نسبت به زمین قرار ندهید. این یک اشتباه رایج است که کیفیت تصویر را به طور چشمگیری از هر دستکاری منو تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که شما در معرض ملاقات معمول خود قرار دارید، صفحه نمایشتان باید در سطح چشم باشد.

مدیریت تلویزیون در هال، به اندازه ی خرید یک تلویزیون منحنی کیفیت تصویر را تحت تاثیر قرار می دهد. زاویه ی نامناسب همچنین هندسه صفحه را تحریف می کنند.

و هنگام مشاهده از بغل، اعوجاج بصری بسیار آشکار می شود. همه ی منحنی ها هم برابر نیستند. مجموعه های پاناسونیک و سونی منحنی بسیار کوچکی دارند اما این موضوع درسامسونگ بیشتر برجسته است. هنگامی که حرف از وفاداری به تصویر می آید، به طور کلی صفحه نمایش تخت از همه بهتر است.

2+
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن