ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

یوبی‌سافت مشغول توسعه‌ی نسخه‌ی جدیدی از بازی Star Wars است

الکترونیک آرتس دیگر حقوق انحصاری بازی Star Wars را در اختیار نخواهد داشت و یوبی‌سافت به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ی جدید به آن ملحق شده است.

دوباره روی کار آمدن «لوکاس‌فیلم گیمز» (Lucasfilm Games) تغییرات بزرگی را به دنبال داشته است. دو روز قبل اعلام شد که «مشین‌گیمز» (MachineGames)، سازنده‌ی سری Wolfenstein از بتسدا کار روی یک بازی ایندیانا جونز را شروع کرده و حال تایید شده است که استودیوی «یوبی‌سافت مسیو» (Ubisoft Massive)، سازنده‌ی The Division در حال توسعه‌ی یک بازی Star Wars جدید است.

توسعه‌ی این نسخه‌ی جدید بازی Star Wars در مراحل اولیه به سر می‌برد و یوبی‌سافت مسیو در حال حاضر مشغول جذب نیرو برای این پروژه است. «جولیان جرایتی» (Julian Gerighty)، کارگردان نوآوری The Division توسعه‌ی این عنوان را نیز هدایت خواهد کرد که با موتور مخصوص این استودیو یعنی Snowdrop Engine ساخته می‌شود.

مدیر عامل یوبی‌سافت یعنی «یو گیلموت» (Yves Guillemot) اظهار داشته است که بازی Star Wars ساخته‌ی آن‌ها، داستانی کاملاً منحصر به فرد خواهد داشت و با تمام تجربیاتی که تاکنون شاهد بوده‌ایم متفاوت خواهد بود. وی چنین بیان داشته است:

دنیای Star Wars یک منبع شگفت‌انگیز انگیزه برای تیم‌های ما است تا دست به نوآوری و جابه‌جا کردن مرزهای این مدیوم بزنند. ساختن دنیاها، شخصیت‌ها و داستان‌های جدید که در دنیای Star Wars ماندگار خواهند شد فرصتی فوق‌العاده برای ما محسوب می‌شود و ما هیجان‌زده‌ایم که استودیوی مسیوِ ما با لوکاس‌فیلم گیمز به‌طور نزدیک کار می‌کند تا یک ماجراجویی منحصر به فرد را خلق کنند که با هرچیزی که تاکنون انجام شده متفاوت است.

این خبر قطعاً باعث تعجب عده‌ی بسیاری می‌شود از آنجا که الکترونیک آرتس 8 سال قبل لایسنس بازی Star Wars را از دیزنی خریداری کرد و قرار بود که این قرارداد حداقل یک سال دیگر هم مهلت داشته باشد اما با این حال، به نظر می‌رسد که این فرانچایز از انحصار الکترونیک آرتس خارج شده اگرچه دیزنی اظهار داشته است که این شرکت همچنان جزو شرکای مهم آن در توسعه‌ی Star Wars در عرصه‌ی بازی‌های ویدئویی خواهد بود.

«شان شاپتا» (Sean Shoptaw)، معاون ارشد بازی‌های جهانی و تجربیات تعاملی در دیزنی به Wired این‌طور توضیح داده است:

الکترونیک آرتس همیشه یک شریک بسیار استراتژیک و مهم برای ما بوده و خواهد بود. اما احساس کردیم که برای سایر توسعه‌دهندگان هم فضا وجود دارد.

الکترونیک آرتس چند ماه قبل از تشدید کردن لایسنس Star Wars گفته بود و Star Wars Jedi: Fallen Order را که هم بازخوردهای مثبتی از سوی بازیکنان و منتقدان دریافت کرد و هم از لحاظ تجاری موفق شد شروعی بر یک فرانچایز جدید اعلام کرده بود و به نظر می‌آید که در حال حاضر هم مشغول ساخت دنباله‌ی آن است.

نظر شما درباره‌ی توسعه‌ی یک بازی Star Wars توسط یوبی‌سافت چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن