AMD پاسخ می دهد: تکلیف پردازنده Ryzen 7 2800X چه شد؟

امروز AMD به طور رسمی به اعلام قیمت و عرضه پردازنده های Ryzen در نسل دوم نمود. به طور حتم شما نیز به مانند ما، از نبود پردازنده ۲۸۰۰x شگفت زده و پر از پرسش هستید. به راستی چرا تنها پردازنده های Ryzen 7 2700X و نسخه بدون X را به عنوان پرچمداران این حوزه معرفی نمود؟ اینک این شرکت به این سوال پاسخ داده است. جیم آندرسون از مدیران ارشد AMD گفت:

AMD ممکن است پردازنده Ryzen 7 2800X را بعدا به بازار عرضه کند. دلیل اصلی حرکت این است که مدلهای فعلی Ryzen 7 2700X و ۲۷۰۰ در حال حاضر بر روی عملکرد به نسبت قیمت متمرکز بوده و دیگر نیازی به معرفی یک پرچمدار قدرتمند تر احساس نمی شود.

ای ام دی معتقد است که  Ryzen 7 2700X تا کنون و در بنچمارکهای موجود، موفق به رقابت با Core i7-8700K شده و حتی خود AMD به تفاوت های کوچک در برتری پردازنده های اینتل در بازی نیز ازعان دارد (مسئله ای که برخی طرفداران این شرکت در ایران حتی با وجود بنچمارکهای معتبر باور نداشتند!). با این وجود AMD از عملکرد CPU های سری ۲۰۰۰ کاملا رضایت داشته و نیازی به عرضه یک پرچمدار دیگر نمی بیند. اما این مسئله بدان معنی است که Ryzen 7 2800X وجود نداشته باشد؛ احتمالا ای ام دی Ryzen 7 2800X را در زمانی راهی بازار خواهد کرد که اینتل یک پرچمدار خانگی دیگر را معرفی نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا