امکانات و آپشن های رفاهی در BMW

عامل انسانی همیشه در راس عوامل تصادفات بوده و سهم تاثیر گذاری را در این بین دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، امکانات، آپشن ها و ابزار های رفاهی و کاربردی درون کابین خودروها به خصوص خودرو های رده بالایی همچون محصولات کمپانی BMW رشد چشم گیری داشته و عملا هنگام قرار گرفتن در کابین خودرویی همچون BMW در میان انبوهی از ادوات و امکانات متنوع غرق می شوید که این خود عامل اصلی پرت شدن حواس راننده در هنگام رانندگی است. حال کمپانی BMW برای جلوگیری از پرت شدن حواس راننده از مسیر پیش رویش تدابیری اندیشیده و به کار گرفته که یکی از مهم ترین آن ها سیستم HUD است. BMW HUDمخفف واژه BMW Head Up Display بوده و نمایش اطلاعات بر روی شیشه جلو خودرو را بر عهده دارد.

600600p3585EDNmainhud

BMW HUD در پشت صفحه کیلومتر شمار و بر روی داشبورد جا خوش کرده که در ظاهر تنها یک مربع کوچک فرو رفته در داشبورد را از آن می بینیم. اجزای اصلی این آپشن BMW از یک پروژکتور و یک سیستم متشکل از آینه ها بوده که پرتوهای برای خواندن آسان و تصاویر با کنتراست بالا را روی یک فیلم شفاف بر روی شیشه جلوی خودرو و در مسیر دید راننده به نمایش در می آورد. BMW HU تصاویر را دو متر دور نمایش داده شده و به طوری که کاملا بر روی مسیر پیش رو قابل مشاهده باشد.

کمپانی BMW از زمان به کارگیری HUD در خودرو های خود تا کنون مدام در حال بالابردن سطح آن بوده و رفته رفته به قابلیت های آن افزوده می شود. اکنون BMW HUD به صورت تمام رنگی به کار گرفته می شود که گرافیک بسیار بهتری نسبت به اولین HUD های این کمپانی باواریایی دارد. تنوع رنگ بالای این HUD تشخیص علایم را برای راننده آسان تر کرده و بدون شک با بالا رفتن تنوع کاربرد های این سیستم بالا رفتن تنوع رنگ آن نیز ضروری به نظر می رسد.

download

BMW HUD اطلاعاتی همچون سرعت لحظه ای، دستورات و راهنمایی های سیستم ناوبری مانند لاین مناسب و جهت حرکت و … ، هشدار های ضروری، هشدار عابر پیاده با هماهنگی سیستم نایت ویژن BMW، نشانگر دور موتور در برخی مدل ها، برخی تابلو های راهنمایی و رانندگی مسیر مورد نظر، محدودیت سرعت مسیر مورد نظر، وضعیت کروز کنترل، لیست پخش موسیقی، هشدار های چک، هشدار های کمکی راننده، پاسخ گویی به تلفن همراه و چندین مورد دیگر را برای راننده به نمایش در می آورد.

همه و همه این قابلیت در کنار هم کمک می کند تا راننده بیش از ۵۰% سریع تر اطلاعات مورد نیاز را پردازش کند. بنابراین وجود BMW HUD در BMW مورد نظرتان در هنگام رانندگی زمان بررسی اطلاعات مورد نظرتان را نصف می کند و در نهایت تلسط تان به مسیر بیش از پیش خواهد بود. کمپانی BMW برای آسایش BMW سواران این امکان را فراهم کرده تا حد امکان سیستم BMW HUD را باب میل خودشان تنظیم کنند.  نمایش اطلاعات این سیستم کاربردی BMW را به صورت عمودی یا افقی تنظیم کرد و حتی ارتفاع آن را نیز تغییر دارد. در نهایت باید گفت تمام تنظیمات BMW HUD از بخش iDrive خودرو های BMW قابل انجام است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا