طراحی اپلیکیشن صرافی رمزارز برای مدیریت تراکنش‌های ارز دیجیتال

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به طراحی اپلیکیشن صرافی رمزارز برای نسخه وب و تلفن همراه شده که در مدیریت تراکنش‌های مالی و سرمایه افراد براساس ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مدیرعامل این شرکت در خصوص عملکرد این محصول اظهار داشت: صرافی رمزارز پلتفرمی جهت مدیریت تراکنش های مالی و سرمایه افراد براساس ارز دیجیتال است.

ناصر محمودی ادامه داد: ارز دیجیتال نوعی از دارایی است که فقط به صورت دیجیتال یا الکترونیکی در دسترس است. تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتال نیز با استفاده از رایانه یا کیف پول الکترونیکی متصل به اینترنت یا شبکه های تعیین شده، انجام می شود. ارزهای دیجیتال دارای کاربرد مشابه ارزهای فیزیکی هستند و می‌توان از آنها برای خرید کالا و پرداخت هزینه خدمات استفاده کرد.

وی ضمن اشاره به رویکرد گسترده جهانی در سال‌های اخیر به این نوع تراکنش های مالی بیان کرد: این محصول با امکانات کامل و مشابه با پیشرفته ترین صرافی های جهان در نسخه سامانه تحت وب و نسخه اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم طراحی و پیاده سازی شده‌ است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان جاپکو، همچنین درباره کاربست وب اپلیکیشن و موبایل اپلیکیشن صرافی رمزارز اظهار داشت: از این محصول، جهت مدیریت مبادله ارز دیجیتال استفاده می شود تا میزان عرضه و تقاضا و ارزش ارزهای دیجیتال در صرافی های ارز دیجیتال مشخص شود. در واقع این صرافی ها، رابط میان فروشنده و خریدار شوند و برای این عملیات کمیسیون دریافت می کنند و صرافی‌های ارز دیجیتال، پلتفرم‌های آنلاین هستند که تریدرها یا معامله‌گران از طریق آن می‌توانند، یک رمزارز را در ازای یک ارز فیات (به‌عنوان مثال ریال یا دلار) یا نوع دیگری از رمزارز معامله کنند؛ به‌عبارت دیگر این کار مانند تبدیل ارز در یک بانک، فرودگاه یا بازار بورس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا