سالن اختصاصی الکام اینشورنس درالکامپ ۱۴۰۳

معاون توسعه و نوآوری بیمه مرکزی اعلام کرد: سالن اختصاصی الکام اینشورنس در الکامپ ۱۴۰۳

معاون توسعه و نوآوری بیمه مرکزی با معرفی و اعلام سالن جدید “الکام اینشورنس” در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی گفت: با آغاز فصل جدید نوآوری مبتنی بر فناوری اطلاعات در صنعت بیمه، شرکت‎های فناور بیمه ( اینشورتک) با هدف بسترسازی، هدایت، نظارت و توسعه نوآوری‎های دانش بنیان در صنعت بیمه، در سالنی مجزا در الکامپ ۱۴۰۳ حضور خواهند داشت.

دکتر علی بنیادی نائینی با تاکید بر لزوم رسمیت و اعتباربخشی شرکت‌های فناور فعال در صنعت بیمه افزود: معاونت توسعه و نوآوری پس از تصویب آیین نامه ۱۰۵ و به منظور تسهیل‎گری در روند فعالیت شرکت‎های فناور در صنعت بیمه با تبیین سیاست‎های ایجاد و تقویت زیرساخت‎های قانونی اقدامات عملیاتی خود را تحت عنوان اینشورتک آغاز کرد.

وی اضافه کرد: اکنون شرکت های فناور علاقمند به فعالیت در صنعت بیمه کشور می‎توانند با دریافت مجوز شرکت‎های فناور بیمه( اینشورتک) فعالیت خود را آغاز کنند و با توجه به استقبال خوب شرکت‌های فناور محور از صنعت بیمه مطمئنا شاهد فصل جدیدی از نوآوری مبتنی بر فناوری در صنعت بیمه خواهیم بود.

دکتر بنیادی با بیان اینکه در نظر داریم توسعه فناوری را به شکل درون‌زا از دل صنعت بیمه داشته باشیم، گفت: در حال حاضر ما در صنعت بیمه شرکت‎های بیمه گر، خدمات بیمه ای، کارگزار، ارایه خسارت و نمایندگی‎های بیمه داریم اما ظهور بازیگر جدیدی با عنوان اینشورتک که تخصص اصلی آن فناوری اطلاعات باشد، اتفاق بسیار مهمی بود که از دل آیین نامه ۱۰۵ بیرون آمد.

وی در رابطه با حضور شرکت‎های بیمه و فناور بیمه( اینشورتک) در الکامپ ۱۴۰۳ گفت: یکی از اهداف بزرگ ما برای حضور در الکامپ ارایه خدمات متقابل بیمه و اکوسیستم نوآوری است. در واقع با حضور در الکامپ می‎خواهیم اکوسیستم بیمه با اکوسیستم نوآوری با هم بیشتر آشنا شده و شرکت‎های بیمه نیازهای فناورانه خود را با شرکت‌های فناور در میام بگذارند تا یک فن بازار شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: یکی از ماموریت‎های مهم الکامپ به ظهور رساندن و نمایش فناوری اطلاعات در کشور است. اگر دو اکوسیستم بیمه و نوآوری کنار هم قرار گیرند، قطعا نگرانی سرمایه‎گذارانی که قصد ورود به این حوزه را دارند رفع خواهد شد و به این ترتیب ظرفیت بیمه کشور توسعه پیدا خواهد کرد و موجب رشد ورود فناوری به صنعت بیمه (اینشورتک)خواهد شد.

معاون توسعه و نوآوری بیمه مرکزی تاکید کرد: همچنین بخشی از توسعه ارتباطات صنعت بیمه با افرادی که از الکامپ بازدید می‎کنند و از نزدیک با خدمات و نوآوری‎های شرکت‎های بیمه آشنا می‌شوند، ممکن خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا