کامپیوتریکسب و کار

فروشگاه اپیک گیمز 108 میلیون مشتری و 680 میلیون دلار درآمد داشته است

امتیاز دهی

فروشگاه اپیک گیمز در اولین سال تاسیس خودش با سیاست‌ها و رویکردهای خاصی که در پیش گرفته، توانسته است به ارقام قابل توجهی دست پیدا کند.

اپیک گیمز شاید بیشتر شهرت این روزهایش را مدیون Fortnite باشد ولی این شرکت اقدامات چشم‌گیر و قابل توجه متعددی را در صنعت گیمینگ به انجام رسانده است. این شرکت در اواخر 2018 فروشگاه مخصوص خود را با وعده‌ی ارائه‌ی سهم بیشتر به سازندگان و ناشران راه‌اندازی کرد و به سرعت سر و صدای زیادی به پا کرد.

بخش عمده‌ی این سر و صدا به‌خاطر عناوین کوچک و بزرگی بود که فروشگاه اپیک گیمز در انحصار خود درمی‌آورد و همچنان می‌آورَد. عنوانی نظیر Metro: Exodus قرار بود که بر روی استیم منتشر شود ولی با ورود اپیک گیمز، به مدت یک سال در انحصار فروشگاه اپیک گیمز قرار گرفت.

با این حال، اکنون فروشگاه اپیک گیمز توانسته است جایگاه قابل توجهی را برای خود به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های عرضه‌ی بازی‌های پی‌سی به دست آورد و اپیک در گفت‌وگو با GameDaily اعلام کرده که این فروشگاه 108 میلیون مشتری را به خود جذب کرده و 680 میلیون دلار درآمد را به دست آورده است.

مدیر کل این فروشگاه یعنی «استیو آلیسون» (Steve Allison) به سایت اظهار داشته که «ما فراتر از انتظارات اولیه‌ی خود ظاهر شده‌ایم». مدیر عامل این شرکت هم برای توضیح هرچه بیشتر چنین گفته است:

108 میلیون تعداد کل حساب‌های اپیک گیمز ساخته شده است که نسخه‌ی پی‌سی حداقل یک عنوان را دریافت کرده‌اند، چه پولی و چه رایگان.

«سوئینی» (Sweeney» همچنین گفته است:

این از مجموع 300 میلیون حساب‌های اپیک بر روی تمامی پلتفرم‌ها شامل کنسول‌ها و گوشی‌های هوشمند است. درآمد ترد پارتی فروشگاه اپیک گیمز در سال 2019 تقریباً 60 درصد بیشتر از پیش‌بینی اولیه‌ی ما در زمان راه‌اندازی بوده و سرعت نصب عناوین رایگان هم چند برابر میزانی است که انتظارش را داشتیم.

GameDaily همچنین گزارش می‌دهد که اپیک گیمز برنامه‌ای برای تغییر استراتژی خود یعنی به انحصار در آوردن عناوین مختلف ندارد. سوئینی در این باره چنین توضیح داده است:

بازی‌های انحصاری در کسب نیروی حرکت در حضور یک رقیب که 2019 را با بیش از 90 درصد از سهم بازار شروع کرد، حیاتی بوده است. حفظ آثار انحصاری برای اپیک به این معنی است که ما به طرز قابل توجهی می‌توانیم سازندگان را با کمک‌های مالی و سرمایه‌گذاری در بازاریابی و آگاهی‌بخشی کمک کنیم درحالی که می‌دانیم این تلاش‌ها مشتری‌های جدید را به فروشگاه ما می‌آورد، به جای اینکه صرفاً رونق و کسب و کار بیشتری را برای شرکت حاکم فراهم کند.

فروشگاه اپیک گیمز برای سال 2020 آثار انحصاری متعددی را در دست دارد که از جمله می‌توان به Magic: The Gathering ،Auto Chess ،Predator Hunting Grounds و Godfall اشاره کرد.

نظر شما راجع به عملکرد فروشگاه اپیک گیمز چیست؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن