پیشگامان اعتماد دیجیتال

توسعه به‌کارگیری اسناد الکترونیکی نیازمند عزم ملّی است

در پنجمین نشست یکشنبه‌های تجارت الکترونیکی، مرکز تتا میزبان سید امیر اصغری مدیرعامل شرکت پیشگامان اعتماد دیجیتال ایرانیان (ایران ساین) بود.

به گزارش زیمانیوز به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، در این نشست دغدغه‌ها و پیشنهادهای این شرکت حول موضوع توسعه به‌کارگیری اسناد الکترونیکی و امضای الکترونیکی در کشور مطرح شد.

اصغری مدیرعامل شرکت ایران ساین، با اشاره به قوانین موجود در حوزه امضای الکترونیکی اظهار داشت: برخلاف دیگر موضوعات حوزه تجارت الکترونیکی، موضوع امضای الکترونیکی در کشور قوانین مناسب و محکمی دارد که تا کنون از آن به نحو احسن بهره‌برداری نشده است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی و آموزش برای مسئولین دستگاه‌های اجرایی در مورد به‌کارگیری و استفاده از ظرفیت امضای الکترونیکی، برطرف کردن موانع مجوزدهی و رفع انحصار را دو گام اساسی برای توسعه کاربردپذیری این حوزه در کشور معرفی نمود و افزود: توسعه به‌کارگیری اسناد الکترونیکی و امضای الکترونیکی در کشور نیازمند عزم ملّی است.

لازم به ذکر است این سلسله نشست‌ها با همّت دفتر ریاست و روابط عمومی مرکز تتا، با هدف نزدیک شدن نگاه بخش خصوصی و دولتی، ایجاد هم­افزایی و همفکری برای رفع سریع­تر موانع موجود بر سر راه کسب­وکارها هر هفته یکشنبه‌ها برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search