پی اس 4

گزارش: پلی‌استیشن 5 در زمان عرضه عناوین انحصاری خواهد داشت

به نظر می‌آید که پلی‌استیشن 5 بر خلاف ایکس‌باکس سریز ایکس از همان ابتدا با عناوین انحصاری و فرست پارتی متعدد همراه خواهد بود.

درحالی که به‌تازگی مشخص شد عناوین زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس سریز عناوین بین نسلی خواهند بود و آثار انحصاری پس از یک یا دو سال به انتشار می‌رسند، خبرنگار کوتاکو «جیسون شرایر» (Jason Schreier) پیش‌تر گفته است که پلی‌استیشن 5 از همان ابتدای عرضه‌اش با بازی‌های انحصاری همراه خواهد بود.

چنین حرفی دقیقاً در یکی از قسمت‌های Kotaku Splitscreen (چهارم دسامبر 2019)، طی بحث درباره‌ی برخی از اطلاعات شنیده شده از منابع داخلی راجع به کنسول‌های نسل جدید مطرح شد. در اینجا شرایر می‌گوید که شاهد عناوین متعددی در زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 خواهیم بود که در انحصار آن قرار خواهند داشت:

من شنیده‌ایم که برخی از عناوین زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 – از آن‌ها نام نمی‌برم چون احتمالاً گزارشی در این باره در آینده منتشر خواهم کرد – در انحصار این کنسول قرار خواهند داشت.

این نکته‌ی قابل توجهی است خصوصاً با توجه به اینکه از استراتژی مایکروسافت برای ایکس‌باک سریز ایکس و (به‌طور گسترده‌تر خانواده‌ی ایکس‌باکس) آگاهی پیدا کرده‌ایم. مدیر استودیوهای ایکس‌باکس یعنی «مت بوتی» (Matt Booty) به‌تازگی طی مصاحبه با MCV اظهار داشته است که مایکروسافت قصد دارد عناوین زمان عرضه‌ی سریز ایکس را برای رضایت هرچه بیشتر مشتریان و اطمینان بخشیدن به آن‌ها بر روی سایر پلتفرم‌های خود یعنی ایکس‌باکس وان و پی‌سی منتشر کند و طی یک یا دو سال آینده، عناوین انحصاری سریز ایکس را روانه‌ی بازار کند.

گفته‌های مت بوتی با پیش‌بینی جیسون شرایر در یک راستا قرار دارند. شرایر طی این پادکست پس از صحبت درباره‌ی آثار انحصاری پلی‌استیشن 5، اشاره کرده که اخبار زیادی از عناوین زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس سریز ایکس نشنیده و احتمالاً استراتژی مایکروسافت استفاده از تمامی پلتفرم‌ها تا بیشترین حد ممکن خواهد بود.

بحث عناوین انحصاری پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس هرچه بیشتر به جلو می‌رویم جالب‌تر می‌شود. تفاوت استراتژی‌های سونی و مایکروسافت را به وضوح می‌توان دید. سونی بر حفظ استراتژی‌های مرسوم گذشته نظیر حفظ لوگوی سابق تکیه کرده و این در حالی است که مایکروسافت از طریق خریداری استودیوهای کاربلد و منحصر به فرد و سرویس‌های بزرگ و انقلابی مثل Game Pass امیدوار است که بتواند از سلطه‌ی پلی‌استیشن بر بازار بکاهد و بتواند خوش بدرخشد.

پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس در تعطیلات 2020 روانه‌ی بازار خواهند شد و پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که از قیمت یکسانی هم برخوردار خواهند بود.

نظر شما درباره‌ی بازی‌های زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 چیست؟

0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن