کمپرسور‌های اینورتر هوش مصنوعی

کمپرسور‌های اینورتر هوش مصنوعی؛ قلب هوشمند و کارآمد یخچال‌های جدید سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی یخچال‌های سری Bespoke 2024 خود را با نسل جدیدی از فناوری‌های بهینه‌سازی مصرف‌ انرژی معرفی کرده است. این دستگاه‌های هوشمند، از نسل جدید کمپرسورهای اینورتر هوش مصنوعی با توانایی استفاده از حالت انرژی هوش مصنوعی (AI Energy Mode) در پلتفرم SmartThings Energy بهره می‌برند. 

نسل هشتم کمپرسورهای هوشمند سامسونگ به عنوان قلب تپنده یخچال‌های جدید این شرکت، ۲۷ سال تکامل و توسعه را پشت سر گذاشته‌اند تا امروز، عملکردی قابل اعتماد و مصرف انرژی بهینه‌ای را در اختیار خود کاربران قرار دهند.

هشت نسل تکامل و بهبود طراحی

تمامی مدل‌های جدید یخچال‌های سری Bespoke 2024 سامسونگ، از کمپرسور اینورتر هوش مصنوعی (AI Inverter) بهره می‌برند که به کوچک‌ترین تغییرات دمایی در یخچال پاسخگو است. این فناوری جدید برخلاف کمپرسورهای سرعت ثابت معمولی، قادر است بسته به نحوه استفاده کاربر، هوای سرد یخچال را به طور بهینه تامین کرده و در محفظه‌ها به گردش درآورد. با تنظیم خودکار سرعت موتور بر اساس دمای محیط یخچال، حالت کار و البته تغییرات دمایی ناشی از باز و بسته شدن درب، کمپرسورهای جدید به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش می‌دهند.

کمپرسورهای جدید ارتقا یافته، نقطه اوج نوآوری‌های مداوم سامسونگ هستند که از نسل اول در سال ۱۹۹۷ تا نسل هشتم کنونی ادامه داشته است. این شرکت به منظور افزایش بهره‌وری انرژی و دوام بیشتر کمپرسورهای خود، به طور پیوسته در حال تحقیق، توسعه و بهبود فرآیند تولید موتور داخلی، بلبرینگ‌ها، پیستون‌ها، سوپاپ‌ها و سایر اجزا و قطعات بوده است. در نتیجه، کمپرسورهای مجهز به هوش مصنوعی توانسته‌اند به بازدهی موتور داخلی بیشتر از  95درصد دست پیدا کنند که سطح قابل قبولی در صنعت لوازم خانگی به حساب می‌آید.

در مقایسه با کمپرسورهای قبلی، بازدهی انرژی مدل‌های جدید در محدوده کارکرد با سرعت پایین (محدوده‌ای بین ۹۵۰ تا ۱۴۵۰ دور در دقیقه که عموما یخچال‌های معمولی در آن کار می‌کنند) تا بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

دائه ایل کئون، رییس آزمایشگاه تحقیق و توسعه کمپرسور بخش لوازم دیجیتال (DA) شرکت سامسونگ درباره فناوری جدید اینطور توضیح می‌دهد: «کمپرسور اینورتر هوش مصنوعی جدید، اینرسی اهرمی موتور را در حین کار بیش از چهار برابر نسبت به مدل معمولی، افزایش داده است. این ارتقای صورت گرفته، عملکرد پایدار کمپرسور را حتی در سرعت‌های پایین تضمین می‌کند و در عین حال مصرف برق را بیشتر از قبل کاهش می‌دهد.»

در حالی که معرفی جدیدترین کمپرسور اینورتر هوش مصنوعی در یخچال‌های سری Bespoke 2024 سامسونگ، عنصر کلیدی بهره‌وری انرژی محصول به حساب می‌آید، همچنین استفاده از حالت انرژی هوش مصنوعی در اپلیکیشن SmartThings نیز به کاهش بیشتر مصرف انرژی تا  10درصد کمک می‌کند.

تضمین دوام و پایداری محصول

پس از بیش از  20سال تحقیق و توسعه، شرکت سامسونگ اکنون کمپرسور اینورتر هوش مصنوعی خود را معرفی می‌کند که عملکردی بادوام و صدای کمتری را به همراه گارانتی  20ساله با تعمیرات و جایگزینی رایگان ارائه می‌دهد. این کمپرسورهای هوشمند نسل جدید در شرایط عادی، سطح نویزی کمتر از  35دسی‌بل (dB/A) دارند که معادل صدای قابل شنیدن در یک اتاق خواب در شب یا یک کتابخانه آرام است.

جونپیو لی، رییس تیم کمپرسور و موتور بخش لوازم دیجیتال (DA) شرکت سامسونگ در این باره می‌گوید: «کمپرسور، درست مانند موتور اتومبیل، اصلی‌ترین عضو یخچال است و ما همچنان به توسعه کمپرسورهای اینورتر هوش مصنوعی خود و فناوری‌های مرتبط با آن ادامه می‌دهیم. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مصرف‌کنندگان برای مدت طولانی از یخچال‌های سامسونگ استفاده می‌کنند و در عین حال، مصرف انرژی خانه خود را کاهش می‌دهند.»

با نگاهی به چشم‌انداز سامسونگ در توسعه هوش مصنوعی برای فناوری‌های آتی خود، در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد عرضه محصولات متنوعی با بهره‌مندی از این کمپرسورهای اینورتر هوشمند خواهیم بود که علاوه بر آسایش بیشتر، صرفه‌جویی قابل توجه در مصرف انرژی را نیز برای خانواده‌ها ممکن می‌سازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا