خلق استاندارد جدید دوام نمایشگر و وضوح بصری

معرفی محافظ جدید Corning Gorilla Armor برای نمایشگر Galaxy S24 Ultra سامسونگ

دو شرکت سامسونگ الکترونیکس و کورنینگ امروز اعلام کردند که صفحه نمایش گوشی‌های Galaxy S24 Ultra از محافظ جدید Corning Gorilla Armor بهره می‌برد. 

Gorilla Armor جدیدترین محصول شرکت کورنینگ است که ترکیب بی‌نظیری از دوام و وضوح تصویر را در نمایشگر گوشی به وجود می‌آورد. این فناوری پیشرفته، ضمن ارائه تجربه بصری روشن‌تر و شفاف‌تر در زیر نور خورشید، مقاومت بیشتر صفحه نمایش در برابر آسیب‌های ناشی از برخوردهای روزمره را تضمین می‌کند.

کوانگ‌جین بائه، رییس تیم تحقیق و توسعه مکانیکی بخش تجربه موبایل (MX) شرکت سامسونگ در این باره گفت: «گوریلا گلاس کورنینگ و سری Galaxy S سامسونگ، تاکنون با همکاری یکدیگر زمینه‌ساز پیشرفت‌های قابل‌توجهی برای افزایش دوام و مقاومت محصولات بوده‌اند. این همکاری، امکان جدیدی را برای مردم فراهم می‌کند تا از محصولات ما با اطمینان و آرامش بیشتری استفاده کنند». 

Gorilla Armor شیشه محافظ برای گوشی‌های هوشمند

Gorilla Armor، نوع متفاوتی از شیشه محافظ برای گوشی‌های هوشمند است که در مقایسه با شیشه‌های معمولی صفحه، میزان انعکاس نور را تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهد. در نتیجه خوانایی نمایشگر به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد تا در انواع محیط‌های روشن، به خوبی دیده شود.

این ماده جدید، دوام صفحه نمایش را در Galaxy S24 Ultra در مقایسه با نسل قبلی، بهبود بخشیده است. همچنین در تست‌های آزمایشگاهی صورت گرفته توسط کورنینگ، استحکام فوق‌العاده‌ای نسبت به شیشه‌های محافظتی آلومینوسیلیکات رقیب، از خود نشان داده است. برای اندازه‌گیری مقاومت استثنایی این لایه در برابر خراش و ساییدگی، کورنینگ از یک آزمایش نوین تحت عنوان Scratch Bot استفاده کرده تا خراش‌های کوچک ناشی از آسیب‌های روزانه را شبیه‌سازی کند. در این آزمایش دقیق، Gorilla Armor هیچ خراش قابل مشاهده‌ای از خود نشان نداده تا در مقایسه با شیشه‌های آلومینوسیلیکات، میزان مقاومت این محافظ جدید در برابر خراش، تا چهار برابر بیشتر باشد. Gorilla Armor به‌طور میانگین دارای ۲۵ درصد مواد بازیافتی پیش مصرف تاییدشده توسط UL Solutions است. این تاییدیه با رویه اعتبارسنجی ادعاهای زیست‌محیطی UL2809-2 برای مواد بازیافتی مطابقت دارد.

دیوید ولاسکوئز، معاون و مدیرکل Corning Gorilla Glass درباره محصول جدید این شرکت گفت: «محافظ جدید Gorilla Armor، نتیجه همراهی مهارت‌های تحقیقاتی و مهندسی کورنینگ با طراحی کاربر‌محور سامسونگ و تمرکز بر تجربه کاربری رضایت‌بخش است. این نوآوری تازه، در عین برآورده کردن نیاز کاربران به دوام بیشتر دستگاه‌هایشان، پاسخی برای تقاضای فزاینده به قابلیت‌های بصری بهتر است که تجربه گوشی‌های همراه آینده را در زمان حال ممکن می‌سازد».

تجهیز گوشی‌های Galaxy S24 Ultra به محافظ جدید Gorilla Armor پس از جشن سالگرد همکاری دو شرکت اتفاق می‌افتد، سال گذشته سامسونگ و کورنینگ پنجاهمین سال همکاری خود را جشن گرفتند. این دو شرکت برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ همکاری مشترکی را به منظور ارائه و دسترسی بیشتر کاربران تلویزیون در کشور کره آغاز کردند.  

این روحیه همکاری در هر دو شرکت، برای نیم قرن ادامه داشته و فناوری Gorilla Glass کورنینگ تا به امروز در انبوهی از دستگاه‌های سامسونگ به کار رفته است. از اولین گوشی‌های هوشمند گلکسی گرفته تا جدیدترین مدل‌های سری Galaxy S23، Galaxy Z Fold5 و Galaxy Z Flip5 که از محافظ Corning® Gorilla® Glass Victus® ۲ استفاده می‌کنند، همگی توسط شیشه‌های مقاوم کورنینگ محافظت شده‌اند.  

طراحی دستگاه‌های Galaxy S24 Ultra با محافظ جدید Gorilla Armor یک گام بلند دیگر در همکاری این دو شرکت برای خلق نوآوری‌های سطح بالا و مهم در صنعت لوازم الکترونیکی موبایل محسوب می‌شود. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا