SmartThings چگونه به نجات زمین کمک می‌کند؟

نگاهی به تاثیرات اکوسیستم SmartThings سامسونگ در کاهش مصرف برق و انرژی

استفاده هوشمندانه و بهینه از منابع انرژی، یکی از اهدافی است که سامسونگ همواره در هنگام طراحی محصولات، راهکارها و سرویس‌های خود به آن توجه می‌کند. این شرکت طی سال‌های اخیر پلتفرم SmartThings را به عنوان یکی از سرویس‌های کاربردی خود توسعه داده، به نحوی که حالا این پلتفرم به اکوسیستمی بزرگ برای کاربران خانه‌های هوشمند تبدیل شده است.

SmartThings، اطلاعات دقیقی از کارکرد دستگاه‌های متصل در سراسر اکوسیستم خود ارائه می‌دهد تا بتوان همواره از راه دور، بر مصرف انرژی آنها نظارت داشت. سامسونگ با توسعه این بستر در کنار قابلیت‌های هوش مصنوعی در لوازم خانگی کم‌مصرف خود، به کاربران کمک می‌کند تا آگاهانه‌تر از قبل زندگی کنند. استفاده از این پلتفرم، می‌تواند بین ۱۵ تا ۷۰ درصد در مصرف برق و انرژی خانواده‌ها صرفه‌جویی کند. برای نمونه، ماشین‌های لباسشویی‌ هوشمند سامسونگ، قادرند تا ۳۰ درصد فراتر از حداقل الزامات مصرف انرژی برای رتبه‌بندی A عمل کنند.

بستر SmartThings و کارکردهای آن

دستگاه‌های متصل در اکوسیستم SmartThings، تجربه‌ای متناسب با سبک زندگی شخصی افراد ارائه می‌دهند تا بتوان بر اساس الگوی کارکرد متمایز، مصرف انرژی را هوشمندانه مدیریت کرد. در ادامه به تاثیرات این راهکار نوین سامسونگ در کاهش مصرف برق و انرژی نگاهی می‌اندازیم:

  • مدیریت هوشمند لوازم خانگی

محصولات مجهز به هوش مصنوعی در خانه‌های هوشمند امروز، به تنهایی قادرند مصرف انرژی خود را مدیریت کنند و بهره‌مندی از SmartThings، ابزار نوآورانه سامسونگ برای این کار است. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد تا بر کارکرد و میزان مصرف انرژی لوازم خانگی خود نظارت داشته و مصرف لحظه‌ای هر دستگاه را به صورت جداگانه رصد کنند. در بستر این پلتفرم همچنین می‌توان از راه دور تمامی لوازم خانگی متصل در سراسر اکوسیستم را کنترل و زمان روشن و خاموش شدن آنها را تنظیم کرد. مزیت آن، جلوگیری از روشن ماندن بی‌دلیل دستگاه‌ها در مواقعی است که شخصی در محل حضور ندارد. بنابراین، با استفاده از این روش، مصرف انرژی تمامی دستگاه‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کنند.

  • آگاهی کامل از میزان مصرف

هنگامی که صحبت از حفظ سلامت محیط زیست می‌شود، آگاهی نقش حیاتی در ایجاد رفتار مسئولانه و رسیدن به اهداف مربوط به آن ایفا می‌کند. به همین منظور، SmartThings در مهم‌ترین بخش خود امکان ارائه گزارش کارکرد روزانه و دقیق از مصرف انرژی هر دستگاه را به صورت مجزا فراهم کرده است. این ویژگی، به کاربر کمک می‌کند تا به درستی از الگوی مصرف خود مطلع شده و با شناسایی نقاطی که می‌توان در آنها صرفه‌جویی کرد، بهینه‌سازی و اقدامات لازم را انجام دهد. بدون شک اطلاع همیشگی از گزارشات ارائه شده، می‌توانند در بلندمدت با ایجاد آگاهی بیشتر، سبک زندگی افراد و تمامی اعضای خانواده را تغییر داده و به سمت پایداری بیشتر سوق دهند.

  • صرفه‌جویی در انرژی با کمک هوش مصنوعی

عملکرد بهینه دستگاه‌ها و لوازم خانگی سامسونگ در راستای اهداف مسئولانه این شرکت برای حفظ سلامت محیط زیست، با کمک هوش مصنوعی در اپلیکیشن SmartThings تضمین می‎شود. حالت‌های مختلف صرفه‌جویی در مصرف انرژی SmartThings Energy، کارکرد هر دستگاه متصل در اکوسیستم را به طور خودکار تنظیم می‌کنند. همچنین امکان ردیابی و نظارت بر مصرف انرژی لوازم خانگی هوشمند و حتی غیر هوشمند از طریق Smart Plugs در زمان‌های خاص نیز فراهم شده است. بدین ترتیب نیازی نیست که کاربران هنگام شب یا زمانی که از خانه دور هستند، نگران قبوض برق پرهزینه خود باشند.

تغییر کوچک؛ تاثیر چشمگیر

فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی مانند AI OptiWash و Auto Dispense که به منظور بهینه‌سازی فرآیند شست‌وشو در لباسشویی‌ها و خشک‌کن‌های سامسونگ مورداستفاده قرار می‌گیرند، با کاهش مدت زمان شست‌وشو، تا ۴۰ درصد در مصرف آب و ۲۳ درصد مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند. علاوه بر این، یخچال‌های کم‌مصرف این شرکت نیز همسو با کاهش ردپای کربن طراحی شده‌اند و مدل‌هایی که در جایگاه اول بهره‌وری انرژی قرار دارند، ۱۰ درصد بیشتر از بالاترین استاندارد رتبه‌بندی فعلی بهینه شده‌اند.

حالت انرژی هوش مصنوعی (AI Energy Mode) در SmartThings Energy، از هوش مصنوعی برای کاهش پیشگیرانه مصرف انرژی و صرفه‌جویی بیشتر استفاده می‌کند تا میزان کارکرد هر دستگاه را متناسب با یک هدف از پیش تعیین شده مدیریت کند. با فعال کردن این گزینه در اپلیکیشن SmartThings، مصرف انرژی یخچال‌های هوشمند سامسونگ بین ۱۵ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. همچنین لباسشویی‌هایی که در چرخه‌های شست‌وشوی خود از AI Energy Mode بهره می‌برند، تا ۷۰ درصد مصرف کمتری دارند. در کنار این موارد، جدیدترین محصولاتی که از آخرین نسل کمپرسورهای اینورتر دیجیتال بهره می‌برند نیز تا ۲۰ درصد مصرف انرژی پایین‌تری نسبت به سایر مدل‌ها دارند.

اپلیکیشن SmartThings تنها یکی از اقدامات متعددی است که سامسونگ در راستای مسئولیت اجتماعی و تعهد خود به پایداری از آن بهره برده است. این سرویس چند منظوره، نقشی کلیدی در ارتقای سطح آگاهی و تشویق کاربران به مصرف بهینه منابع ایفا می‌کند تا همواره زندگی مسئولانه‌تر و آسوده‌تری داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا