سمینار «قطب‌نمای کسب‌وکار» برگزار شد

روز جمعه هفتم مهرماه، سمینار «قطب‌نمای کسب‌وکار» در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در این سمینار که از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۱۶ ادامه داشت، تقریباً ۷۰۰ نفر حضور داشتند که گفته می‌شد هر کدام از آن‌ها مدیران و صاحبان کسب‌وکار بوده‌اند.

 وحید کریمی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت آرمان رخ‌اندیشان سرفراز و فعال در زمینه مربی‌گری کسب‌وکار سخنرانی می‌کرد. کریمی در این سمینار به مسائلی چون رهبری، بازاریابی، سرمایه‌گذاری، چالش‌های کسب‌وکار، برندسازی و خلق ارزش اشاره کرد. از نکات قابل توجه در این سمینار، صحبت‌های کوتاه کریمی درباره پیوند بازاریابی، رسانه و انتقال پیام یاد کرد.

در حاشیه سمینار «قطب‌نمای کسب‌وکار»، وحید کریمی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. این مربی کسب‌وکار درباره چگونگی انتخاب مباحث این سمینار گفت: «از آن‌جا که نام این رویداد «قطب‌نمای کسب‌وکار» است، می‌خواستیم جهت‌دهی را به مدیران کسب‌وکار نشان دهیم.

برای همین،‌ در بخش اول جهتی را در زمینه منابع‌انسانی، بازاریابی و فروش به شرکت‌کنندگان این سمینار نشان و در بخش دوم، رهبری را به مباحث پایه‌ای که در بخش ابتدایی وصل کردم.»

کریمی یک دوره آموزشی تحت عنوان «کلاب مدیران» دارد و هدف از راه‌اندازی این دوره‌های آموزشی را انتقال تجربه و دانش در زمینه کسب‌وکار دانست. او در این خصوص به سفرها و آموزش‌هایی که از سال ۸۸ تاکنون داشته، اشاره کرد و توضیح داد که برای راه‌اندازی «کلاب مدیران» از نمونه‌های خارجی آن الهام گرفته است.

این مربی توسعه‌فردی در خصوص زمان تاسیس این دوره‌ها به خبرنگاران گفت: «سال ۱۴۰۰ «کلاب مدیران» راه‌اندازی شد و ۸ مدیر کسب‌وکار در این دوره‌ها ثبت‌نام کردند. سال گذشته یعنی سال ۱۴۰۱، تعداد افراد شرکت‌کننده در این دوره‌ها ۷۰ نفر بود و قرار است امسال تعداد شرکت‌کنندگان در «کلاب مدیران» به ۱۵۰ نفر برسد.»

کلاب مدیران

او معتقد است «کلاب مدیران»‌ که تلفیقی از آموزش‌های آنلاین و آفلاین است، به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا علاوه بر توسعه‌فردی، به رشد کسب‌وکارشان نیز کمک کنند.

وحید کریمی، در مورد استقبال از این سمینار گفت که همه‌ی افراد شرکت‌کننده در این سمینار از طریق شبکه اجتماعی آن‌ها مطلع شده و اقدام به ثبت‌نام کرده بودند. او همچنین به نرخ تبدیل ۱۲ درصدی متقاضیان شرکت در این سمینار اشاره کرد. به گفته این فعال در حوزه مربی‌گری کسب‌وکار، آن‌ها فقط افرادی را در سمینار «قطب‌نمای کسب‌وکار» ثبت‌نام کرده‌اند که صاحبان کسب‌وکار هستند. او مهم‌ترین هدف برگزاری این سمینار را خودآگاهی و کشف ندانسته‌های مدیران توسط خودشان عنوان کرد.

سخنران سمینار «قطب‌نمای کسب‌وکار»، بر این باور است که تمام چالش‌ها در کسب‌وکارهای ایرانی قابل حل هستند،

اما چالش منابع‌ انسانی حل‌شدنی نیست. آموزش‌های مرتبط با برندسازی از دیگر مباحثی است که کریمی به آن‌ها اشاره کرد. او باور دارد که در آینده نزدیک تعداد مدیرانی که در دوره‌های «کلاب مدیران» شرکت می‌کنند، افزایش می‌یابد. کریمی در انتهای این سمینار در پاسخ به سوال خبرنگار تریبون‌نیوز، در مورد کسب‌وکارهایی که مدیران آن از دوره‌های «کلاب مدیران» استفاده کرده‌اند،‌ گفت: «برندهایی مثل مبلمان اداری جوان، رویال جین، مارال یدک، شیرینی کارن و نوین چرم، تاکنون در دوره‌های کلاب مدیران شرکت کرده‌اند و در حال توسعه هستند.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا