ارز دیجیتال Squid Game سقوط کرد

ارز دیجیتال Squid Game سقوط کرد

ارز دیجیتال Squid Game که هفته پیش با سر و صدای زیاد، یک روند صعودی چند هزار درصدی را تجربه کرد، حال با کاهشی ۹۹/۹۸ درصد از ارزش خود به سرمایه هزاران نفر آتش زد و از کلاهبرداران پشت این ماجرا هم خبری نیست.

دور از ذهن نبود که پس از غوغای سریال Squid Game دیر یا زود در هر زمینه‌ای این نام به ترند روز دنیا تبدیل شود. از کارهای هنری و لباس و عروسک‌ها گرفته تا حتی ارز دیجیتالی که با همین نام روانه بازار شده بود. مردم با ترند شدن سریال بازی مرکب امیدوار بودند ارز دیجیتالی که با نام همین سریال شکل گرفته، به یکی از برترین رمزارزهای دنیا تبدیل شود و بتواند آن‌ها را ثروتمند کند.

اما پس از این که سرمایه‌گذاران زیادی دارایی خود را به پای ارز دیجیتال Squid Game ریختند، تنها در چند ساعت شاهد سقوط ناگهانی ارزش دارایی خود به صفر بودند.

ارز دیجیتال Squid که از اوایل هفته پیش در بازار ارزهای دیجیتال معاملات خود را آغاز کرد، فقط با مقدار کمی دارایی قابل خرید و فروش بود. اما در مدتی کوتاه، به دلیل ترند سریال Squid Game و طرفداران پرشماری که به سمت این رمزارز آمده بودند، رشد ۸۶۰۰۰ درصدی را تجربه کرد. این ارز دیجیتال با این هیجان به قیمت ۳۸ دلار رسیده بود و در صرافی پنکیک سواپ خرید و فروش شد.

در این زمان بود که ارز دیجیتال Squid Game در یک ترن هوایی عجیب و غریب از ارزش ۶۲۸ دلاری، در ۱۰ دقیقه به ارزش بازار ۲٫۸۵۶ هزار دلار رسید و سپس در ۵ دقیقه، با سقوط ارزش ۹۹٫۹۸ دلاری، به قیمت ۰٫۰۰۰۷ دلار رسید.

زمانی که این رمزارز با چنین کاهشی بزرگی مواجه شد، بیش از ۴۰ هزار کاربر روی این ارز سرمایه‌گذاری کرده بودند. حتی برخی از این کاربران بیش از ۱۰۰۰ دلار ارز دیجیتال Squid خریداری کرده بودند.

حال تمامی پولی که این کاربرا پای این رمزارز داده بودند محبوس شده و به نظر می‌رسد توسعه دهندگان این ارز دیجیتال با درآمد ۳٫۳۸ میلیون دلاری، ناپدید شده‌اند.

در فضایی که هر فردی می‌تواند یک ارز دیجیتال با هر نامی ایجاد کند، سوال این است که مقصر اصلی از بین رفتن مال کاربران چیست؟ عدم آگاهی و دانش لازم آن‌ها در زمینه ارزهای دیجیتال یا عدم وجود یک قانون مناسب برای جلوگیری از وجود این گونه توسعه دهندگان. نظر شما چیست؟

منبع: NYtimes

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا