صوتی و تصویرییخچال

SUHD نبض کنترل خانه‌های هوشمند

امتیاز دهی

شرکت سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که در سال 2016 تمامی تلویزیون‌های هوشمند این شرکت مجهز به هاب اینترنت اشیا (IoT) و درنتیجه، آماده اتصال به پلت‌فرم اشیا هوشمند خواهند شد. اشیا هوشمند، یک پلت‌فرم باز است که به کمک اینترنت اشیا امکان اتصال، مدیریت و کنترل سایر دستگاه‌های هوشمند را توسط یک دستگاه برای کاربران فراهم می‌کند.

از سال آینده، تلوزیون‌های SUHD سامسونگ به کمک تکنولوژی اینترنت اشیا، همچون مرکز کنترلی برای تمامی دستگاه های هوشمند موجود در خانه عمل خواهند کرد. تلویزیون‌های SUHD این قابلیت را دارند تا از طریق تکنولوژی اتصال و کنترل اشیا هوشمند سامسونگ، به 200 دستگاه هوشمند دیگر نیز متصل و از آن‌ها پشتیبانی کنند. این پشتیبانی شامل کنترل نور و چراغ‌های محیط، اطلاع از وضعیت یخچال، و کنترل دوربین‌های امنیتی با کیفیت بالا خواهد بود.

در نمایشگاه 2016 CES، سامسونگ ویژگی‌های نسل آینده تلویزیون‌هایش را به نمایش خواهد گذاشت، تلویزیون‌های هوشمندی که در مرکز گستره متنوع و در حال افزایش اینترنت اشیا قرار خواهند گرفت.

به گفته یکی از مدیران ارشد این شرکت: «سامسونگ، نخستین شرکتی است که اینترنت اشیا را در تلویزیون‌های هوشمند راه‌اندازی می‌کند که مجموعه‌ای از امکانات جدید را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.»

همچنین بنیان‌گذار بخش اشیای هوشمند دراین‌باره می‌گوید: «گسترش اینترنت اشیا در دستگاه‌های مختلف، گام بزرگی است که درنهایت منجر به دستیابی به تجربه‌ای راحت و کاربردی از مزایای خانه‌های هوشمند خواهد شد.»

امکان کنترل اشیا هوشمند توسط کاربران، به‌وسیله تلفن‌های همراه هوشمند و تلویزیون‌های SUHD به‌صورت خودکار میسر خواهد بود. با اپلیکیشن‌های اشیا هوشمند، کاربران به‌راحتی می‌توانند اتصال و مدیریت تمام دستگاه‌های هوشمند خانه خود را از طریق یک رابطه کاربری ساده به دست بگیرند. امکاناتی مانند باز کردن و بستن درب منزل و همچنین کنترل امنیت محیط با دوربین‌های مداربسته، به کمک تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، امکان‌پذیر خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود که در سال 2016 تمامی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ به کمک اینترنت اشیا، به اشیا هوشمند متصل خواهند شد که در آینده‌ای نزدیک، طیف گسترده و وسیع‌تری از اشیا هوشمند نیز در این پلتفرم در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن