رونمایی از ضد باج گیر پادویش

ضدباج‌گیر پادویش در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۵ با حضور مدیر عامل شرکت امن‌پرداز، جناب مهندس عباس حسینی و دیگر مدیران این مجموعه و همچنین اصحاب رسانه در حوزه IT در سالن جلسات شرکت امن‌پرداز به صورت رسمی رونمایی شد.

پس از حدود یک سال از عرضه محصول جدید تیم امنیتی پادویش و با توجه به رضایت کاربران از این محصول، بالاخره این محصول جدید با نام ضد باج گیر پادویش یا Padvish AntiCrypto به صورت رسمی معرفی و رونمایی شد. اما دلیل اصلی ساخت این محصول چیست؟

طی سالهای اخیر، تعداد بدافزارهای باج گیر روز به روز در حال پیشرفت بوده و همچنان در حال افزایش هستند. این بدافزارها اطلاعات قربانیان خود را گرفته و رمزگذاری می‌کنند و برای پس دادن اطلاعات  آن‌ها، درخواست مقادیر زیادی پول می‌کنند. تیم امنیتی پادویش نیز با توجه به افزایش این نوع از بدافزارها و تمرکز آن‌ها روی کاربران سازمانی و مدیران، نیاز به چنین ابزاری را احساس کرده و برای اولین بار در دنیا، دست به ساخت محصولی با چنین قابلیت‌هایی زده است.

در این مراسم که در حضور جمعی از اصحاب رسانه حوزه آی تی و امنیت برگزار شد، عباس حسینی مدیرعامل شرکت امن پرداز توضیحاتی درباره شرکت و روند رشد محصولات به همراه تاریخچه پیدایش محصول باجگیر و نیاز آن در ایران همچنین پیدایش برند پادویش و توسعه این محصول ارایه کرد. در ادامه سجاد حسینی معاون فنی شرکت امن پرداز به بررسی ویروسهای باجگیر، روند رشد و انواع معروف آن در ایران و جهان و خسارتهای بوجود آمده پرداخت و نکاتی درباره چگونگی مقابله با آنها را ذکر کرد.

ضدباج‌گیر پادویش در پایان سال گذشته به صورت آزمایشی عرضه شده بود و تا کنون جلوی ده ها هزار حمله باج افزاری به کاربران پادویش را گرفته است. نسخه جدید امکانات مهمی را به ضد باج گیر پادویش، علاوه بر امکانات قبلی افزوده است از جمله مهم‌ترین امکانی که در نسخه جدید اضافه شده ، امکان داده‌بان است که وظیفه تهیه پشتیبان‌های سبک، کم‌حجم و سریع از اطلاعات کاربر را بر عهده دارد و از حذف این پشتیبان‌ها در اثر حملات بدافزاری جلوگیری می‌کند.

همچنین نسخه جدید توانایی مقابله با بدقلق‌ترین خانواده بدافزارهای باج‌گیر به نام Cerber 5 و جلوگیری از تخریب داده‌های کاربر را دارا است.
علاوه بر این کاربران با داشتن این ابزار، و به عنوان یک کاربرد جانبی ضدباج‌گیر پادویش، می‌توانند نسخه‌های قبلی فایل‌های خود را بازگردانی کنند یا فایل‌هایی که به اشتباه حذف کرده‌اند را واگردانی کنند که آسودگی خیال بیشتری برای آنها در مقابل اتفاقات غیربدافزاری فراهم می‌کند.

همچنین تیم امنیتی پادویش کمپینی برای این محصول تحت عنوان “باج بی باج!” در نظر گرفته‌اند که تمامی کاربران می‌توانند با ورود به این کمپین، اطلاعات کامل‌تری از باج‌گیرها و ضدباج‌گیر پادویش کسب نمایند.

http://padvish.com/campaign/anticrypto/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا