شرکت هوورراش در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی بوشهر

دومین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی بوشهر، با حضور شرکت‌های هوورراش، آبزیان مهتاب و زیستاب جلبک

دومین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی بوشهر از  ۱۹ تا ۲۲ دی‌ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر برگزار شد. در این نمایشگاه شرکت هوورراش، آبزیان مهتاب و زیستاب جلبک لیان جنوب از شرکت‌های زیرمجموعه گروه وطن‌زرین حضور داشتند و دکتر محمد وطن‌دوست، مدیر عامل محترم گروه نیز از این نمایشگاه بازدید کردند.

شرکت آبزیان مهتاب در سال ۱۳۷۶ با هدف توسعه زنجیره اقتصادی فرآورده‌های دریایی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تاسیس شد. این شرکت در بیش از ۳۰ سال گذشته در زمینه عمل‌آوری، بسته‌بندی و صادرات فرآورده‌های دریایی پرورشی و صیدی به‌ویژه میگوی پرورشی فعالیت داشته و سهم بزرگی از تولید فرآورده‌های دریایی استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

شرکت هوورراش نیز از پیشگامان تولید غذای آبزیان و نخستین تولیدکننده تخصصی غذای میگو در ایران است. این شرکت در سال ۱۳۷۸ با ظرفیت تولید ۳۲ هزار تن غذا در سال، در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تاسیس شد. شرکت هوورراش در بیش از ۲۰ سال فعالیت و همکاری با بیش از صد پرورش‌دهنده در ایران (بوشهر، بندرعباس، خوزستان) و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس (قطر، عمان، امارات متحده عربی)، به‌عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان تخصصی خوراک میگو شناخته شده است. شهرتی که با بهره‌گیری از ماشین‌آلات منحصربه‌فرد، مواد اولیه ممتاز ، همکاری مشترک راهبردی و بلندمدت با تولید کنندگان سرآمد در اتحادیه اروپا و تلاش روزافزون نیروهای متخصص بومی به‌دست آمده است.

شرکت دانش بنیان زیستاب جلبک لیان جنوب، در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با هدف تولید پودر ریز جلبک در سال ۱۳۹۵ تاسیس شد.  در این شرکت با تلفیق تکنولوژی‌های زیستی، تولید و فرآوری ریزجلبک با راندمانی بالاتر از متوسط جهانی انجام می‌شود.

۷۵ شرکت از ۱۶ استان کشور در این نمایشگاه شرکت کردند که ۳۰ درصد شرکت‌کنندگان از استان بوشهر بودند.

شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب، همزمان با دومین نمایشگاه صنایع شیلاتی بوشهر، به‌عنوان مجموعه برگزیده نوآوری شیلاتی در بخش تولید جلبک اسپیرولینا در کشور، انتخاب شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا