تکنولوژی شیائومی ظرفیت باتری را ۱۰ درصد و عمر آن را ۱۰۰ دقیقه افزایش می‌دهد

تکنولوژی باتری شیائومی ظرفیت آن را بیش از ۱۰۰ دقیقه افزایش می‌دهد

شرکت شیائومی به تازگی از تکنولوژی جدیدی در باتری‌های خود رونمایی کرده که با افزایش ظرفیت ۱۰ درصدی آن، اجازه می‌دهد عمر باتری‌های متراکم با همان ظرفیت قبلی، بیش از ۱۰۰ دقیقه افزایش پیدا کنند. تکنولوژی باتری شیائومی نیمه دوم سال ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود.

در این رونمایی، تیم تحقیق و توسعه‌ی شیائومی ادعا کرده است که باتری‌های جدید این شرکت به کمک فناوری باتری لیتیوم سیلیکونی ساخته می‌شوند و قرار است از سال آینده مورد بهره‌وری قرار بگیرند.

تکنولوژی باتری شیائومی
تصویر سمت چپ: باتری‌های معمولی. تصویر سمت راست: باتری جدید شیائومی

این تکنولوژی باتری شیائومی از یک آند مبتنی بر سیلیکون و یون‌های لیتیومی به عنوان حامل شارژ استفاده می‌کند. این ویژگی باعث افزایش ظرفیت باتری می‌شود، به طوری که محتوای سلیکون داخل باتری ۳ برابر می‌شود و در نتیجه شاهد افزایش ظرفیت باتری خواهیم بود. یکی از مسائلی که در به ثمر رسیدن این ویژگی دخیل بوده، نحوه تراز شدن برد مدار محافظ است. شیائومی برای این کار، برد را در زاویه ۹۰ درجه نسبت به سلول باتری قرار داده تا در فضا صرفه‌جویی شود.

این مطلب راهم مطالعه کنید:
شیائومی برندینگ Mi برای گوشی‌های هوشمند خود را کنار می‌گذارد

یکی دیگر از ویژگی‌های این تکنولوژی باتری شیائومی قرار گرفتن یک تراشه مخصوص است که کنترل کاملی بر وضعیت شارژ باتری خواهد داشت. این تراشه با توجه به الگوریتم‌های تعریف شده خود، ایمنی بیشتری را برای باتری به ارمغان می‌آورد. برای این منظور، این تراشه از شارژ شدن کامل و طولانی‌ مدت باتری جلوگیری می‌کند. در این باتری‌ها حتی سنسورهایی هم برای تشخیص دما و روشی برای کنترل آن قرار گرفته است که شیائومی اطلاعات چندانی از آن به اشتراک نگذاشته است.

می‌‌توان انتظار داشت شیائومی از این نسل جدید باتری‌های خود در گوشی‌های نیمه دوم سال ۲۰۲۰ استفاده کند.

منبع: Gizmochina

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا