تاخیر عرضه آیفون ۱۲

احتمال تأخیر در عرضه آیفون ۱۲ به ‌علت شیوع کرونا

به گفته اپل احتمالا عرضه نسل جدید پرچمداران این کمپانی به دلیل شیوع ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۱ به تعویق بیفتد. البته این امکان نیز وجود دارد گوشی آیفون ۱۲ اپل در ماه شهریور معرفی شود.

گزارش‌هایی مبنی بر ضربه بد ویروس کرونا به برنامه‌های اپل برای معرفی و عرضه پرچم‌داران نسل بعدی آیفون شنیده می‌شود. در صورت صحیح‌بودن این شایعات، شیوع این ویروس مرگبار تاثیر زیادی بر معرفی و عرضه آیفون ۱۲ خواهد گذاشت. این درحالی است که چندی پیش خبری مبنی بر اینکه ساخت قطعات مورد نیاز برای آیفون‌های اپل در هند برای ۲۱ روز متوقف شده است، منتشر شد و این خبر گویای این است که مقامات این غول فناوری نیز با این موضوع کنار آمده‌اند.

از طرفی احتمالا تعطیل‌شدن کارخانه‌های فاکسکان و ویسترون در هند نیز می‌تواند از دلایل اصلی تصمیم کوپرتینونشین‌ها برای به تعویق انداختن عرضه آیفون ۱۲ باشد. ضمن اینکه احتمال دارد با گسترش بیماری کرونا این تعطیلی همچنان ادامه داشته باشد.

در این روزها به دلیل بحران کرونا در ایالت کالفرنیا اپل از کارکنان خود خواسته است که به صورت دورکاری در منزل به کارهایشان ادامه دهند. البته شرکت نمی‌خواهد شاهد فروش کم گوشی هوشمند آیفون ۱۲ با قابلیت ارتباطات ۵G و سایر مدل‌های آن باشد، اما در بدترین حالت، ممکن است عرضه سری جدید گوشی آیفون ۱۲ به سال ۲۰۲۱ موکول شود.

افت فروش گوشی‌های هوشمند

براساس گزارش‌های منتشر شده آمار فروش گو‌شی‌های هوشمند در فوریه ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته در همین ماه افت ۱۴ درصدی داشته است. درواقع شیوع بیماری کرونا و قرنطینه در منزل باعث شده است کابران نیز علاقه‌ای به ارتفای گوشی فعلی خود ندارند و بیشتر  به فکر خرید کالاهای ضروری خود باشند. گفتنی است علاوه بر محدودیت مراجعه به بازار برای خرید، کاهش درآمدها به دلیل تعطیلی کسب و کارها نیز از دلایل افت شدید فروش گوشی‌های هوشمند است.

نظر شما چیست؟

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search